X
    دسته بندی ها: مقالات

آبسردکن ارزان

آبسردکن ها تجهیزاتی هستند که در تهیه آب خنک و سرد مصرفی کاربرد دارند. از این تجهیزات می توان در هوای گرم تابستان برای تهیه آب خنک مکان های مختلف استفاده کرد. در استفاده از آب خنک آب سرد کن ها باید توجه کنید که آب سرد مصرفی در شرایط جغرافیایی متفاوت دمای متفاوتی دارد. معمولا دمای آب خنک مصرفی در مناطق گرمسیری باید چند درجه بیشتر از دمای آب خنک در مناطق معتدل باشد. دمای مناسب برای مناطق معتدل ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد است.

تجهیزات آبسردکن ارزان

آب سردکن ها از تجهیزاتی مانند موتور یا کمپرسور ، کندانسور ، مخزن ، بدنه ، شیر و یخچال تشکیل می شوند. جنس مخزن معمولا استیل نگیر می باشد. استفاده از استیل جهت جلوگیری از زنگ زدن مخزن بر اثر آب است. همچنین منظور از نگیر بودن استیل خاصیت عدم آهنربایی آن است.

آب سرد کن هایی که در بازار به فروش می رسند صرفا آب سرد تولید نمی کنند. آب سرد کن های دو منظوره و سه منظوره نیز در بازار موجود هستند که توانایی تولید آب گرم و آب ولرم را نیز دارند. با استفاده از آب گرم تولیدی این دستگاه ها می توانید نوشیدنی های گرم مانند چای و قهوه را نیز تهیه کنید.

آب سرد کن چگونه کار می کند ؟

نحوه فعالیت آبسردکن بدین صورت است که کمپرسور گاز فریون را در داخل لوله های برودتی دور مخزن استیل به حرکت در می آورد و منجر به خنک شدن آب داخل مخزن می شود. کمپرسور قوی این کار را به راحتی انجام می دهد. در سایر دستگاه های برودتی مانند یخچال نیز از گاز فریون برای ایجاد سرما استفاده می شود.

خرید آبسردکن ارزان

اگر شما نیز به دنبال خرید آبسردکن ارزان قیمت هستید باید توجه کنید که آبسردکن های دو شیر قیمت پایین تری نسبت به آبسردکن های با شیرهای بیشتر دارند. همچنین استفاده از قطعات ارزان قیمت منجر به ارزان تر شدن آبسردکن ها می شود. به همین منظور باید در خرید آبسردکن به این نکات توجه کنید.

در خرید آبسردکن ارزان باید به قابلیت های دستگاه ها نیز دقت کنید. قابلیت هایی مانند سینی و شیرهای ضدچکه ، یخچال و گارانتی را در نظر داشته باشید.

امین :