آبسردکن استاندارد

آبسردکن استاندارد
نویسنده امین تاریخ فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ دسته مقالات

آبسردکن استاندارد

آبسردکن استاندارد » برای تهیه آبسردکن های استاندارد باید به موارد مهمی توجه کنید. برند از مهمترین فاکتورهای آبسردکن ها است که در خرید باید به آن توجه کنید. دستگاه هایی که برند معتبری دارند نسبت به آبسردکن های سایر برندها استاندارد تر هستند.

خرید آبسردکن

در خرید آبسردکن ها باید به کشور ساخت دستگاه نیز توجه کنید. همانطور که می دانید محصولات برندهای چینی از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و در صورت خرید این آبسردکن ها با مشکلات متعددی مواجه می شوید.

کمپرسور یک آبسردکن باید قدرت لازم برای سرد کردن آب را داشته باشد. برخی از آبسردکن ها که از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستند نمی توانند دمای آب را به مقدار مناسب خنک کنند. بنابراین در خرید آبسردکن باید به کمپرسور آن نیز توجه کنید.

کندانسور آبسردکن های استاندارد از جنس مس ساخته می شود. شیرهای آبسردکن ها به صورت پدالی و یا دکمه ای ساخته می شود. شیرهای آبسردکن های استاندارد به صورت ضد چکه طراحی و ساخته می شوند به طوری که به هیچ عنوان آب از آن ها نمی چکد.

آبسردکن های موجود در بازار این قابلیت را دارند که آب گرم و ولرم نیز تولید کنند. بنابراین سیستم آب گرم دستگاه باید این توانایی را داشته باشد که آب را در دمای بالای ۹۶ درجه سانتی گراد به جوش برساند. اکثر آبسردکن های چینی آب را در دمای زیر ۹۰ درجه سانتی گراد گرم می کنند و به جوش نمی رسانند.

آبسردکن یخچال دار

داشتن یخچال برای آبسردکن استاندارد مزیت محسوب می شود. آبسردکن های چینی موجود در بازار از گنجایش کمتری برای ذخیره غذا در یخچال برخوردارند و درون یخچال را به نحو مناسب سرد نمی کنند.

حتماً بخوانید :   بررسی انواع شیر سردکن

در میان آبسردکن های با برند معتبر می توان به آبسردکن های ال جی و سامسونگ اشاره کرد. اما به دلیل تحریم های اقتصادی ورژن های اصل این دستگاه ها در ایران وجود ندارد و فقط نمونه های بدل آن ها در بازار موجود است.

در میان آبسردکن های استاندارد موجود در بازار می توان به آبسردکن های آزتک اشاره کرد. این آبسردکن ها ساخت کشور ترکیه و تحت لیسانس ایتالیا می باشند. بدنه و مخزن این آبسردکن ها از جنس استیل نگیر غیرمغناطیسی است. در ساخت این دستگاه ها از کمپرسور و کندانسورهای قدرتمند استفاده می شود. استفاده از شیرها و سینی ضد چکه از دیگر قابلیت های آبسردکن های آزتک ترکیه است.

بدنه آبسردکن های استاندارد نباید دچار زنگ زدگی شود. در آبسردکن های آزتک برای رفع این مورد از بدنه های استیل ۳۰۳ و ضد زنگ استفاده می شود که مورد تایید وزارت بهداشت درمان و پزشکی است. مخزن این آبسردکن ها نیز از جنس استیل ۳۰۳ ضد زنگ است و جوشکاری داخل آن با استفاده از جوش آرگون انجام می گیرد.

دیدگاه ها