آبسردکن تصفیه دار

آبسردکن ایرانی یا خارجی
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

آبسردکن های تصفیه دار

آبسردکن تصفیه دار نوع خاصی از انواع آبسردکن ها هستند که قابلیت تصفیه آب را دارند. این آبسردکن ها بر خلاف آب سردکن های بطری دار که از بطری برای تامین آب خنک استفاده می کنند، به لوله کشی آب شهری متصل می شوند و همزمان کار خنک کردن و تصفیه آب را انجام می دهند. استفاده از آبسردکن های تصفیه دار زمانی که آب شهری از شرایط بهداشتی مناسبی برخوردار نیست و در آلوده به انواع آلاینده هاست اهمیت بیشتری پیدا می کند.

انواع آبسردکن تصفیه دار

آبسردکن ها در یک تقسیم بندی کلی به سه دسته آبسردکن های فانتزی ، آب سردکن های فلزی و آبسردکن های آنی تقسیم می شوند. آب سردکن های فانتزی که آبسردکن های بطری دار از این نوع هستند دارای مزایایی مانند جابجایی راحت و آسان، قابلیت استفاده برای خنک کردن آب معدنی و انواع آبمیوه و عدم نیاز به استفاده از آب شهری هنگام آلودگی. در صورتی که آبسردکن های فلزی و آنی به سیستم لوله کشی آب شهری متصل می شوند و در صورت آلودگی آب شهری نمی توان از آن ها استفاده کرد. آبسردکن های تصفیه دار که در صنعت تحت عنوان POU شناخته می شوند، این کاستی آبسردکن های فلزی و آنی را برطرف کرده اند زیرا با اتصال به آب شهری قابلیت تصفیه و خنک کردن همزمان آب شهری را دارند.

ویژگی های آبسردکن تصفیه دار

آبسردکن تصفیه دار به آبسردکن های فیلتردار نیز معروف هستند. همانطور که اشاره شد آب خروجی این دستگاه ها نسبت به دستگاه های دیگر سالم تر و گواراتر است. این آبسردکن ها نیز همانند سایر انواع آبسردکن ها قابلیت گرم کردن آب را دارند و از آن ها میتوان برای درست کردن چای و قهوه نیز می توان استفاده کرد.

حتماً بخوانید :   همه چیز در مورد گاز یخچال - انواع گازهای خنك كننده

علی رغم مزیت هایی اشاره شد، این دستگاه ها دارای چند نکته منفی هستند. اول اینکه فیلترهای این آبسردکن ها با گذشت زمان نیاز به تغییر پیدا می کنند و همین امر باعث می شود که نسبت به آبسردکن های دیگر هزینه نگهداری بیشتری داشته باشند. ثانیا به دلیل قابلیت تصفیه آب توسط این دستگاه ها، قیمت آن ها نسبت به آبسردکن هایی که دارای این قابلیت نیستند کمی گران تر است.

دیدگاه ها