آبسردکن دست دوم

آبسردکن دست دوم
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۳, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

بسیاری از افرادی که نیاز به خرید آبسردکن دارند دنبال خرید آبسردکن دست دوم هستند. شاید در نگاه اول خرید دستگاه آبسردکن دست دوم به صرفه باشد! چرا که این نوع آبسردکن از نظر هزینه خرید ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از قیمت آبسردکن نو می باشد. اما بیایید این موضوع را به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار بدهیم.

چرا نباید آبسردکن دست دوم بخریم ؟

آبسردکن وسیله‌ای است که مستقیما با سلامتی انسان سر کار دارد در آبسردکن های دست دوم معمولان شما نمی دانید که صاحب قبلی آن در چه محیطی و به چه نحوی از آن استفاده کرده است به طور مثل آبی که داخل مخزن آبسردکن ریخت است آیا از بهداشت کافی برخوردار بوده یا نه ؟ ممکن است آبی که قبلا به داخل دستگاه ریخته شده آلوده به انواع میکرب و باکتری بوده باشد. که در نتیجه باعث به وجود آمدن انواع بیماری از جمله بیماری انگلی در بدن مصرف کننده می شود. متاسفانه این نوع بیماری ها نیز به مرور زمان از بین نمی روند. پس طبیعتا برای رعایت بهداشت بهتر است از آبسردکن های نو و تازه استفاده کنیم.

مصرف برق و انرژی آبسردکن دست دوم

امروزه به دلیل استقبال و رونق فروش دستگاه های آب سردکن در دنیا سازندگان این نوع دستگاه ها در حال تحقیق و پیشرفته کردن محصولات خود هستند . همین امر باعث شده است که شاهد آبسردکن های بسیار کم مصرف و با قابلیت های بیشتری باشیم . طبیعتا آبسردکن تولید سال ۲۰۱۴ با آبسردکن تولید سال در ۲۰۱۸ بسیار متفاوت می باشند چرا که دستگاه آبسردکن تولید ۲۰۱۸ نسبت به دستگاه خنک کننده آب سال ۲۰۱۴ از مصرف کم تر و قابلیت های بسیار بیشتر برخوردار می باشد.

حتماً بخوانید :   آبسردکن استاندارد

عمر مفید و هزنیه نگهداری آب سردکن

تمامی دستگاه های خنک کننده آب ، دارای عمر مفید ۴ الی ۵ سال می باشند. آبسردکن های دست دوم در حال فروش اکثرا نصف عمر مفید خود را از دست داده اند و طعبیتا چندین بار گاز مبرد و روغن کمپروسور آنها تعویض شده است. به دلیل کاهش عمر مفید آبسردکن های دست دوم مسلما کارکرد آنها نیز به شدت افت می نماید در این شرایط استفاده کننده یا کاربرمی بایست هر چهار ماه گاز مبرد و روغن کمپروسور آبسردکن دست دوم خریداری شده را تعوض نماید. با یه حساب سر انگشتی خواهید دید که هزینه چند آبسردکن نو را خرج آبسردکن کارکرده یا دست دوم کرده اید.

دیدگاه ها