آبسردکن دومنظوره

سردخانه دو مداره
نویسنده امین تاریخ اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

آبسردکن دومنظوره ، آبسردکن هایی هستند که علاوه بر سرد کردن آب توانایی گرم کردن و جوشاندن آن را نیز دارند و می توان از آن ها در تهیه آب جوش مورد نیاز برای درست کردن نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه استفاده کرد. همچنین آبسردکن های سه منظوره نیز در بازار وجود دارند که علاوه بر تولید آب خنک و آب جوش، توانایی تولید آب ولرم را دارند.

آبسردکن دومنظوره

دستگاه های آبسردکن دومنظوره بیشتر در محیط های تجاری، اداری و حتی مسکونی کاربرد دارند و در انواع مخزن دار و اتصال مستقیم تولید و به بازار عرضه می شوند. در برخی از آبسردکن های دومنظوره قابلیت هایی مانند یخچال و سیستم تصفیه آب نیز تعبیه شده است که با استفاده از آن ها می توان آلودگی های آب شهری را از بین برد. در این مقاله قصد داریم انواع آبسردکن های دومنظوره را بررسی کنیم.

۱ – آبسردکن دومنظوره اتصال مستقیم

آبسردکن های دومنظوره اتصال مستقیم بر خلاف نوع مخزن دار با استفاده از شیلنگی به قطر ۱.۴ اینچ (هم اندازه با قطر شیلنگ کولر) مستقیما به آب شهری متصل می شوند. آبسردکن های دو منظوره اتصال مستقیم تصفیه دار نسبت به آبسردکن های دومنظوره مخزن دار که از مخزن قابل تصفیه آب استفاده می کنند، آب تصفیه شده باکیفیتی را تولید می کنند. همچنین با خالی شدن آب مخزن آبسردکن های دومنظوره مخزن دار، باید مخزن را پر یا تعویض کنید که این امر نیازمند صرف وقت و هزینه است. برای جلوگیری از این هزینه ها و در دسترسی به آب تصفیه شده بهتر می توانید از آبسردکن های دومنظوره اتصال مستقیم استفاده کنید.

۳ – آبسردکن دومنظوره مخزن دار

آب سردکن های دومنظوره مخزن دار بر خلاف نوع اتصال مستقیم آن، از مخزن هایی که بر قسمت فوقانی آن ها قرار می گیرد به عنوان منبع آب استفاده می کنند. همانطور که قبلا نیز اشاره شد در این آبسردکن ها هر بار با خالی شدن مخزن باید آن را پر یا تعویض کنید که مستلزم صرف زمان و هزینه است. مخزن های این آبسردکن ها در سه مدل تولید و فروخته می شود.

حتماً بخوانید :   انتخاب و خرید یخساز مناسب

۴ – مخزن های استاندارد

این مخزن ها به همراه آبسردکن به خریدار ارائه می شوند و دارای ضخامت و گراماژ بیشتری هستند. معمولا دوام این مخزن ها زیاد است و به مدت حدود یک سال می توان از آن ها استفاده کرد.

۵ – مخزن های یک بار مصرف

این نوع مخزن های ۲۰ لیتری به همراه آب معدنی داخل آن ها را می توانید از فروشگاه ها خریداری کنید. این مخزن ها دارای ضخامت و گراماژ کمتری هستند و طوری طراحی و تولید می شوند که به راحتی بتوان آن ها را بر روی آبسردکن های مخزن دار قرار داد. همچنین این مخزن ها را می توانید بارها در خانه از آب شهری پر کرده و استفاده کنید.

۶ – مخزن های قابل تصفیه آب

نوع دیگری از مخرن ها وجود دارند که قابلیت تصفیه آب را دارند و می توان به راحتی آن ها به آبسردکن های دومنظوره مخزن دار متصل کرد. این نوع مخزن ها در قسمت بالایی دارای درپوشی هستند که با استفاده از آن می توان مخزن را بدون نیاز به جدا کردن از دستگاه پر کرد. این مخزن ها با ظرفیت های ۱۲، ۱۵ و ۲۰ لیتری در بازار موجود هستند.

دیدگاه ها