آبسردکن دوکاره

آبسردکن دوکاره
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ دسته مقالات

آبسردکن دوکاره نوع خاصی از آبسردکن ها است که علاوه بر تولید آب سرد و خنک، توانایی تولید آب گرم و جوشیده برای درست کردن انواع نوشیدنی گرم مانند چای و قهوه را دارد. از نوع یخچال دار این آبسردکن ها می توان برای ذخیره سازی و نگهداری غذا و انواع آشامیدنی استفاده کرد. در این مقاله کوتاه قصد داریم شما را با انواع آبسردکن های دوکاره آشنا کنیم.

آبسردکن دوکاره چیست ؟

آبسردکن یک دستگاه الکتریکی است که آب یا نوشیدنی داخل خود را به آب خنک یا آب سرد تبدیل می کند. در استفاده از آبسردکن ها باید دقت کنید که دمای مناسب آب سرد مصرفی با توجه به آب و هوای منطقه متفاوت است بدین معنی که در مناطق گرمسیر آب خنک مصرفی باید مقداری گرمتر از مناطق معتدل و بین ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتی گراد باشد.

دستگاه های آبسردکن دوکاره

آبسردکن های دوکاره علاوه بر خنک کردن آب توانایی گرم کردن و جوشاندن آن را نیز دارند و با استفاده از آن ها می توان آب گرم لازم برای چای و قهوه را نیز تهیه کرد. این نوع از آبسردکن ها در انواع مخزن دار و اتصال مستقیم به آب شهری تولید می شوند.

آبسردکن دوکاره مخزن دار

آبسردکن های دو کاره مخزن دار برای ذخیره آب مورد استفاده نیاز به مخزن دارند. آبسردکن های بطری دار متداول ترین نوع آبسردکن های مخزن دار است که در منازل مسکونی و ادارات کاربرد دارد. همچنین نوعی از مخزن های آبسردکن ها قابلیت تصفیه آب را نیز دارند و با استفاده از آن ها می توان آب آلوده شهری را تصفیه کرده و با اطمنیان خاطر نوشید.

حتماً بخوانید :   نکات مهم در خرید آبسردکن

آبسردکن های دوکاره اتصال مستقیم به آب شهری

آبسردکن دوکاره اتصال مستقیم به آب شهری برای تامین آب خنک یا گرم مورد نیاز مصرف کننده به سیستم آب شهری متصل می شوند. جابجایی این آبسردکن ها نسبت به آبسردکن های مخزن دار مشکل است و در صورتی که قابلیت تصفیه آب را نداشته باشند نمی توان از آن ها در مکان هایی که آب شهری دارای آلودگی است استفاده کرد.

همچنین نوع خاصی از آبسردکن ها وجود دارد که علاوه بر تامین آب سرد و گرم قابلیت تولید آب ولرم را نیز دارند. این آبسردکن ها به آبسردکن های سه کاره معروف هستند.

دیدگاه ها