آبسردکن های فانتزی و فلزی

آبسردکن های فانتزی و فلزی
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

آبسردکن ها دستگاه هایی هستند که برای خنک کردن آب استفاده می شوند و در شرایط دمایی بالا کاربرد دارند. دمای آبی که به عنوان آب خنک استفاده می شود بسته به نوع محل زندگی بازه متفاوتی دارد و آبسردکن باید آب خنک را در این بازه تولید کند. در مناطق گرمسیر دمای آب خنک مصرفی باید در بازه ۱۳ تا ۱۸ درجه و در مناطق معتدل باید در بازه ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد باشد. دستگاه آبسردکن استاندارد به آبسردکنی گفته می شود که در طول یک ساعت نصف ظرفیت خود را به آب خنک تبدیل کند. در این بخش میخواهیم به مقایسه و بررسی ویژگی های آبسردکن های فانتزی و فلزی بپردازیم با ما همراه باشید.

آب سرد کن ها را می توان به ۳ دسته متفاوت تقسیم بندی کرد:

– آب سرد کن های انلاین یا آنی
– آب سردکن های فلزی
– آبسردکن های فانتزی

آبسردکن های آنلاین یا آنی

آبسردکن های آنلاین یا آنی یا تحترلاین، آبسردکن هایی هستند که آب را به صورت لحظه ای به آب سرد و خنک تبدیل می کنند و در ایران توسط کارخانه آدمک به بازار عرضه می شوند. یکی از معایب اصلی آبسردکن های آنلاین یا آنی این است که با قطع شدن آب لوله کشی امکان تامین آب خنک برای مصرف کنندگان وجود ندارد.

آبسردکن های فلزی

آبسردکن های فلزی در اماکن عمومی، اداری و صنعتی کاربرد دارند. این آبسردکن ها به سیستم لوله کشی آب شهری وصل می شوند و در داخل خود دارای مخزن هستند.

حتماً بخوانید :   ویدیو کامل نحوه کارکرد یخچال

آبسردکن های فانتزی

آبسردکن های فانتزی در انواع مختلفی تولید می شوند و همه انواع آن ها دارای منبع هستند. برخی از این آبسردکن ها به آب لوله کشی متصل می شوند و برخی دیگر از بطری در قسمت فوقانی خود استفاده می کنند. هر کدام از این آبسردکن ها دارای مزایای خاص خود هستند ولی به نظر می رسد که نوع بطری دار آن ها بهتر است زیرا آبسردکن هایی که مستقیما به آب لوله کشی متصل می شوند تحت فشار هستند و هر لحظه احتمال سوراخ شدن آن ها وجود دارد.

از طرف دیگر آبسردکن هایی که به آب لوله کشی متصل می شوند حتما باید به آن ها لوله کشی شود و ثابت هستند به همین دلیل به آسانی نمی توان آن ها را به مکان های مختلف منتقل کرد. از طرف دیگر به دلیل متصل شدن به لوله کشی آب شهری فقط آب شهری را می توان با استفاده از آن ها خنک کرد.

مزایای آبسردکن های فانتزی بطری دار

آبسردکن های فانتزی بطری دار دارای مزیت های مختلفی هستند. به عنوان مثال در خنک کردن آب معدنی یا شربت می توان از آن ها استفاده کرد که این مورد زمانی که آب لوله کشی آلوده است و یا از کیفیت مناسبی برخوردار نیست اهمیت فراوانی پیدا می کند. از طرف دیگر برخلاف آبسردکن های فانتزی که به آب لوله کشی متصل می شوند، امکان ترکیدن و هدر شدن آب در آن ها وجود ندارد.

علاوه بر این به راحتی می توان آن ها را جابجا کرده و در مکان های مختلف از آن ها استفاده کرد. ظرفیت مخزن های این آبسردکن ها در حدود ۱۰ تا ۱۵ لیتر آب است و قیمت پر آن ها حدود ۱۰ هزار تومان و قیمت خالی آن ها حدودا ۲ هزار تومان می باشد که هزینه گزافی برای خریدار به دنبال ندارد.

حتماً بخوانید :   انتقال بیماری از طریق یخ (کلیفرم)

آبسردکن های فانتزی و فلزی

با توجه به مطالبی که در این بخش گفته شد احتمالا در حال حاضر میدانید که چه نوع دستگاه آب سردکنی را نیاز دارید، گروه صنعتی اسکندری ( کولد میکر ) تولید کننده و پخش کننده انواع دستگاه های آبسردکن های فانتزی و فلزی ساخت ایران و برندهای شناخته شده ترکیه ای می باشد. جهت خرید و سفارش دستگاه می توانید از طریق این وب سایت اقدام کرده و یا با بخش فروش کارخانه تماس بگیرید.

دیدگاه ها