آبسردکن و انواع دستگاه سردکن آب
انواع دستگاه خنک کننده آب
نویسنده FR تاریخ شهریور ۱۴, ۱۳۹۸ دسته مقالات

آبسردکن و انواع دستگاه خنک کننده آب

آبیسردکن : چه چیزی بیشتر از این می چسبد که در هوای گرم مخصوصا در اواسط تابستان که دمای هوا به ۴۰ – ۵۰ درجه سانتی گراد رسیده است چند لیوان آب یا نوشیدنی خنک بنوشید. واقعا لذتی که در این کار وجود دارد قابل وصف نیست. در سال های نه چندان دور که استفاده از آبسردکن ها متداول نشده بود ، مردم از یخچال یا کولر برای تهیه و ذخیره آب خنک استفاده می کردند. اما امروزه استفاده از آبسردکن ها باب شده است و در همه جا از خانه ها گرفته تا ادارات و خیابان ها می توانید رد پایی از این دستگاه های سرمایشی ببینید.

آبسردکن ها به صورت تخصصی برای تولید آب خنک و سرد طراحی شده اند اما امکانات کاربردی دیگیر هم دارند. آبسردکن های فانتزی در انواع دو منظوره و چند منظوره ساخته می شوند که نه تنها می توانند آب خنک تولید کنند بلکه از آن ها می توان برای تولید آب ولرم و گرم هم استفاده کرد. بنابراین با خرید یک آبسردکن فانتزی می توانید از صرف هزینه برای خرید چای ساز صرفه جویی کنید.

آبسردکن های فانتزی در محیط های بسته کاربرد دارند. این آبسردکن ها را احتمالا در ادارات و بانک ها دیده اید. اگر بیزینسمن هستند و یا در بخش صنعتی فعالیت می کنید و برای دفتر کار خود احتیاج به آبسردکن دارید ، آبسردکن های فانتزی چندمنظوره یخچال دار گزینه مناسبی برای شما هستند. زیرا از این دستگاه ها می توانید برای ذخیره مواد غذایی هم استفاده کنید. در واقع این دستگاه ها چند در یک هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

آبسردکن های فانتزی

یک حالت دیگر هم وجود دارد. احتمالا شما هم فرزند خردسال دارید و از این می ترسید که مبادا فرزند شما آب جوش آبسردکن را باز کند و دچار سوختگی شود. تولیدکنندگان برندهای معتبر مانند کمپانی Aztech ترکیه به این مسئله هم فکر کرده اند چون که آبسردکن های چندمنظوره خود را با قابلیت قفل کودک روانه بازار می کنند. با استفاده از این قابلیت می توانید تولید آب گرم دستگاه را کنترل کنید.

اما نوع دیگری از آبسردکن ها هم وجود دارند که در محل های عمومی بهکار گرفته می شوند.به این دستگاه ها آبسردکن های صنعتی گفته می شود. این آبسردکن ها را در حیاط مدارس ، ادارات ، مساجد و پیاده روها می توانید مشاهده کنید. چون که از این دستگاه ها در مکان های با ازدحام زیاد استفاده می شود باید دوام مناسبی داشته باشند. به همین دلیل بدنه این دستگاه ها از جنس استیل استنلس است. منظور از استیل استنلس همان استیل ضد زنگ است که در اثر تماس با آب دچار زنگ زدگی نمی شود.

آبسردکن های صنعتی در انواع تک شیر، دوشیر ، سه شیر وچهارشیرساخته می شوند. البته اگر می خواهید این دستگاه ها را در مکان هایی استفاده کنید که ازدحام جمعیت در آنجا زیاد است می توانید آبسردکن هایی با تعداد شیر بیشتر را سفارش دهید. البته قیمت این آبسردکن ها با تعداد شیرهای آن ها رابطه مستقیم دارد یعنی هر چقدر تعداد شیرها بیشتر باشد ، قیمت آبسردکن هم بیشتر خواهد بود.

حتماً بخوانید :   آبسردکن کارکرده و دست دوم بخریم یا این نه؟

آبسردکن های مرکزی یا عمومی از دیگر انواع آبسردکن ها هستند که در امکان عمومی با ازدحام خیلی زیاد به کار گرفته می شوند. این آبسردکن ها را می توانید در چهار راه ها ، پارک ها و یا ورزشگاه ها مشاهده کنید. تعداد شیرهای این آبسردکن ها معمولا حداقل ۸ شیر است. بدین صورت که در هر چهار طرف آن ها شیر وجود دارد.

در میان قطعات مورد استفاده در ساخت آبسردکن ها ، مخزن نقش بسیار مهمو حیاتی دارد. زیرا آب در این قسمت قرار ذخیره شده و دمای آنکاهش پیدا می کند. در ساخت این قطعه باید از موادی استفاده شود که مورد تایید استانداردهای ملی و بین المللی است. معمولا برندهای معتبر از استیل استنلس که طعم و بوی آب را به هیچ عنوان تغییر نمی دهد استفاده می کنند. همچنین برای جوشکاری مخزن از جوش آرگون استفاده می شود.

گروه صنعتی اسکندری در میان تولید کنندگان برتر دستگاه های سرمایشی و آبسردکن در ایران از تولیدکنندگان موفق است که به دلیل عرضه محصولات باکیفیت و رعایت حقوق شما مصرف کنندگان گرامی موفق به کسب عنوان واحد صنعتی برتر شمال غرب کشور در سال ۹۵ شده است.

آبسردکن های این واحد صنعتی با دو برند Aztech و EIG به بازار عرضه می شوند. آبسردکن های فانتزی Aztech ساخت کشور ترکیه بوده که به صورت انحصاری توسط گروه صنعتی اسکندری به ایران وارد می شوند. تولید این آبسردکن های فاتزی تحت لیسانس ایتالیا و استاندارد CE اروپا است. آبسردکن های دومنظوره و سه منظوره آزتک از نوع یخچال دار بوده و از قابلیت هایی نظیر قفل کودک و جالیوانی مخفی بهره می برند.

گروه صنعتی اسکندری تولید کننده آبسردکن های صنعتی ، عمومی و مرکزی با برند EIG است. کلیه آبسردکن های این واحد تولیدی با یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش در اختیار شما مشتری گرامی قرار می گیرند.

دیدگاه ها