آبسردکن یخچال دار ایستکول
آبسردکن یخچال دار
نویسنده امین تاریخ بهمن ۷, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

آبسردکن یخچال دار

آبسردکن یخچال دار ایستکول یکی از معروف ترین برندهای تولیدکننده آبسردکن در ایران است که محصولات متنوعی را تولید و به بازار عرضه می کند. با این حال با وجود درخواست های مکرر هیچ گاه اجازه بازدید از کارخانه ایستکول به من داده نشد تا تحلیلی دقیق در مورد محصولات آن بنویسم. اما به خاطر دارم هنگامی که در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه کانتن فوار حضور پیدا کردم و بعضی از محصولات ایستکول را از نزدیک مشاهده کردم از کیفیت آبسردکن های تولیدی این برند متعجب شدم. پس از تحقیق در مورد این کارخانه متوجه شدم که محصولات ایستکول در اصل چینی هستند، بدین صورت که قطعات وراد شده از چین در کارخانه ایستکول که در قم قرار دارد مونتاژ شده و با نام محصول ایرانی روانه بازار می شود.

آبسردکن های چینی با برند ایرانی

برای بنده جای سوال است که چرا باید اینگونه باشد و کیفیت محصولات ایرانی زیر سوال برود. طبیعتا جنس کالاهای چینی در حد محصولات ساخت چین است. وقتی که خریدار آبسردکن چینی یخچال دار را می خرد انتظار کیفیت چینی را دارد و ما چرا باید کاری کنیم که کیفیت محصولات ایرانی اینقدر کاهش پیدا کند. اگرچه برند ایستکول در ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش شرایط مناسبی را برای مشتریان فراهم می کند اما مشکل اصلی قطعات چینی است که در ساخت این آبسردکن ها استفاده شده است؛ شیرآلات چینی، لوله های چینی، بردهای چینی و حتی کمپرسورهای چینی که نارضایتی مشتریان را در پی دارد.

آبسردکن یخچال دار ایستکول

 

این مساله باعث کاهش اشتغال نیز می شود. برای مثال در کارخانه موفقی مانند گروه صنعتی اسکندری به عنوان یکی از رقبای ایستکول ۶۰ نفر مشغول به کار هستند ولی در کارخانه ایستکول به دلیل این که تمام قطعات چینی است و کارخانه صرفا مونتاژ قطعات را انجام می دهد فقط ۲۰ نفر فعالیت می کنند.

موتورهای ضعیف آبسردکن یخچال دار ایستکول

اصلی ترین نقطه ضعف ایستکول آبسردکن های یخچال دار آن است زیرا موتورهای آبسردکن های یخچال دار ایستکول ضعیف است و معمولا سرمایش آن ها بسیار پایین است. هرچند که موتور این آبسردکن ها خنک کردن آب را به خوبی انجام می دهند اما با اضافه شدن یخچال به آبسردکن، موتور و کمپرسور توانایی خنک کردن آب و یخچال را به صورت همزمان ندارد. این ضعف باعث تحمل فشار زیاد توسط موتور شده و در عین حال آب یخچال به اندازه کافی خنک نمی شود و نارضایتی مشتریان را در پی دارد. به همین دلیل به خریداران این برند توصیه می شود حداقل از آبسردکن های بدون یخچال ایستکول خریداری کنند.

حتماً بخوانید :   بهترین یخساز خانگی در بازار ایران

عدم توانایی جوشاندن آب توسط آبسردکن یخچال دار ایستکول

آبسردکن های ایستکول که هم آب سرد و هم آب گرم را تولید می کنند یک مشکل اساسی دارند و آن هم این که آب را گرم می کنند ولی به حد جوش نمی رسانند. ما ایرانی ها طبق عادت برای درست کردن نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و نسکافه از آب جوش استفاده می کنیم ولی چون این آبسردکن ها آب را به حد جوش نمی رسانند نمی توان از آن ها در درست کردن چای، قهوه و نسکافه استفاده کرد.

کیفیت نامطمئن آبسردکن های رومیزی ایستکول

کارخانه ایستکول قطعات آبسردکن رومیزی را وارد و این محصول را به تازگی روانه بازار کرده است. اما فروش این دستگاه ها به صورت محدود بوده و ظاهرا خود کارخانه هم از کیفیت آن ها مطمئن نیست و به دنبال دریافت بازخورد مشتریان از محصولات فروخته شده است.

پایین بودن قیمت اصلی ترین مزیت آبسردکن های ایستکول

شاید بتوان اصلی ترین مزیت آبسردکن یخچال دار ایستکول را قیمت ارزان آن دانست که دلیل آن استفاده از قطعات مونتاژ شده نامرغوب چینی است. اما با این حال به دلیل چینی بودن قطعات دستگاه و صرفا مونتاژ آن در داخل ایران مشتریان با استفاده از این آبسردکن ها تجربه خوبی کسب نمی کنند و اکثرا ناراضی هستند.

تفاوت های آبسردکن یخچال دار

  • ظرفیت کم موتور در نمونه تقلبی
  • خرابی زود هنگام یخچال محصول
  • خالی شدن بی دلیل گاز یخچال

خرید آبسردکن یخچال دار

در صورتی که قصد خرید آبسردکن یخچال دار و یا سایر تجهیزات سرمایشی را دارید، می توانید خرید خود را از طریق همین وب سایت به طور مستقیم از کارخانه انجام دهید. کولد میکر ( گروه صنعتی اسکندری ) تولید کننده و پخش کننده انواع تجهیزات سرمایشی ، نظیر آبسردکن ، یخ خرد کن ، سردخانه کانکسی ، و یخساز می باشد که با ۲۵ سال سابقه درخشان در خدمت شما مصرف کنندگان گرامی است.

دیدگاه ها