انواع آب سرد کن

آبسردکن
نویسنده am.admin تاریخ دی ۲۹, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

انواع آب سرد کن

آب سرد کن های فلزی

آب سرد کن ها به طور کلی به چند دستته تقسیم میشوند که یکی از آنها آبسردکن های فلزی (استیل) میباشند.  آبسردکن های استیل در انواع تک شیر ، دو شیر ، سه شیر ، چهار شیر ساخته میشوند. جنس بدنه این آب سرد کن ها عموماً از جنس استیل نگیر میباشد که کاملاً غیر مغناطیسی بوده و از حالت سرکن بهتری برخوردار است.از آب سرد کن های استیل بیشتر در پیاده روها ، مضاهای باز ، ادارات ، تکایا ، مساجد و حسینیه ها استفاده مینمایند. آب سرد کن های استیل در داخل ایران تولید میگردد که یکی از تولید کنندگان این آب سرد کن ها گروه صنعتی اسکندری میباشد.

انواع آبسردکن های استیل:

آبسردکن استیل تک شیر
آبسردکن استیل دو شیر
آبسردکن استیل سه شیر
آبسردکن استیل چهار شیر

مکان های قابل استفاده از این نوع آبسردکن:
پیاده روها
ادارات
فضاهای باز
پارک ها
تکایا
مساجد
حسینیه ها
و…

آبسردکن های فانتزی

نوع دیگری از آبسردکن ها ، آب سردکن های فانتزی میباشند که خود به دو دسته رومیزی و ایستاده تبدیل میگردند.  آب سرد کن های فانتزی ایستاده و رومیزی به طور کلی ساخت ترکیه و چین میباشند و به طور کلی آبسردکن هایی که با نام ساخت ایتالیا وارد ایران میگردند کاملاً تقلبی میباشند.

آبسردکن های ایستاده خود به  چند دسته تقسیم میگردند که شامل موارد زیر میباشند:

آبسرد ایستاده یخچال دار:

این نوع آب سردکن ها به صورت ایستاده میباشند که در قسمت زیرین خود دارای یخچال میباشند و این یک مزیت برای دستگاه آب سرد کن محصوب میگردد.

حتماً بخوانید :   معرفی و بررسی آبسردکن روبن roben

آب سردکن ایستاده کابین دار :

این نوع آب سردکن ها از مزیت یخچال بی بهره اند و فقط دارای یک کابین کوچک در قسمت زیرین آبسرد کن میباشند که جای مناسبی برای قرار دادن لیوان و دیگر اقلام میباشد.

آبسردکن های دارای تصفیه آب:

این نوع آب سرد کن ها دارای فیلتر تصفیه میباشند که علاوه بر عملیات سرد نمودن آب عملیات تصفیه را نیز انجام میدهند. البته این نوع آب سرد کن ها دارای هزینه نگهداری میباشند.

آب سرد کن های بطری دار (مخزن دار):

دستگاه های آبسردکنی که در قسمت بالا توضیح دادیم همگی دارای نوع بطری دار نیز میباشند یعنی مخزن آب آنها به تدریج استفاده نیاز به پر شدن دارند اما در این نوع آب سرد کن ها احتمال نشتی آب نیز وجود ندارد و در هر مکانی فقط با اتصال به برق میتوانید از آن استفاده نمایید. مخزن این آب سرد کن ها به رنگ آبی میباشد و در قسمت فوقانی دستگاه قرار میگیرد.

آبسردکن متصل به شیر آب:

این نوع آب سرد کن ها همانطور که از اسمشان پیداست امکان اتصال به شیر آب را دارا میباشند که محدودیت هایی را نیز به همراه خواهد داشت مانند امکان نشتی آب ، تغییر مکان تا نهایت ۱۰ متر البته در برخی موارد هم مشاهده شده است که احتمال خرابی این نوع آب سردکن ها نیز بیشتر بوده است.

مکان های مناسب برای آب سرد کن های بطری دار:

دفاتر
کارخانجات
ادارات
محیط کار
کارگاه ها
و…

آبسردکن و آبگرمکن های فانتزی

دستگاه هایی که فقط آب سرد تولید مینمایند
دستگاه هایی که فقط آب سرد و گرم تولید مینمایند
دستگاه هایی که آب سرد ، گرم و ولرم تولید مینمایند
دستگاه هایی که فقط آب سرد تولید مینمایند:
یک نمونه از آب سرد کن های فانتزی تک شیر میباشد به این معنا که فقط آب سرد تولید مینمایند و قابلیت دیگری جز این مورد ندارند

حتماً بخوانید :   کاربرد یخساز حبه ای

دستگاه های آب سرد کن که فقط آب سرد و گرم تولید مینمایند:

نوع دیگری از آب سردکن های فانتزی دارای دو شیر مجزا میباشند  که آب سرد و گرم تولید مینمایند این نمونه از آب سردکن ها مناسب برای نوشیدن آب گوارا و سرد و آب گرم برای نوشیدن یک لیوان چای یا قهوه میباشند.

دستگاه های آب سردکن که آب سرد ، گرم و ولرم تولید مینمایند:

این نوع از آب سردکن های فانتزی دارای سه شیر مجزا برای آب سرد ، آب گرم و آب ولرم میباشند، آب سرد و بسیار گوارا ، آب گرم برای نوشیدن چای یا قهوه ، آب ولرم برای افرادی که نیاز به آب ولرم دارند.

آب سردکن مرکزی

آب سردکن های مرکزی بیشتر در مدارس ، دانشگاه ها ، پارک ها مورد استفاده قرار میگیرند، این نوع آب سردکن ها دارای یک مرکز خنک کنندگی میباشند که به چندین شیر منتهی میشود یعنی یک موتور قدرتمند که قادر است هرچند شیر که مورد نیاز باشد را پشتیبانی نماید و آب سرد را در اختیار آنها قرار دهد.

موارد مصرف آب سرد کن :

مدارس
پارک ها
دانشگاه ها

دیدگاه ها