چرا باید از جوشکاری آرگون برای اتصالات آبسردکن استفاده کنیم

اتصالات آبسردکن
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۱۰, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

اتصالات آبسردکن

همان طور که پیش از این به آن اشاره شد مخزن دستگاه آبسردکن میبایست از استیل خالص نگیر تولید شده باشد تا به طعم و مزه و رنگ آب صدمه ای وارد ننماید . نکته که باید به آن توجه کنید نوع جوش کاری اتصالات آبسردکن می باشد که نقش مهمی در کیفیت و ماندگاری آب ایفا می نماید. فرایند اتصال قطعات مخزن آبسردکن باید با استفاده از جوش کاری آرگون انجام گردد و اگر از جوشکاری معمولی استفاده شود به مرور زمان مخزن زنگ و رفته رفته باعث نشتی در مخزن آبسردکن خواهد شد البته مهم تر از نشد و زنگ زدگی ، تغییر محسوس در طعم و رنگ آب می باشد . در اصل استفاده از جوشکاری آرگون باعث افزایش طول عمر و تضمین سلامتی آب خنک شده در آبسردکن می باشد.

بعضاً سازندگان دستگاه های آبسردکن ایرانی و چینی به دلیل عدم داشتن دانش فنی لازم و تجهیزات مورد نیاز مجبور به استفاده از جوش کاری معمولی در اتصالات مخزن و لوله های انتقال آب آبسردکن می شوند که همین امر باعث می شود بعد از چند دوره استفاده از آبسردکن مکان جوش کاری شده مخزن شروع به زنگ زدگی کرده و باعث تغییر مزه و رنگ آب آشامیدنی می شود.

آبسردکن جوشکاری معمولی - چرا باید از جوشکاری آرگون برای اتصالات آبسردکن استفاده کنیم

 

البته توجه به این نکته نیز لازم است که جوشکاری آرگون حتما بایستی توسط دستگاه های تمام اتوماتیک صورت بگیرد و در برخی موارد مشاهد شده که به جای جوش کاری آرگون تمام اتوماتیک از جوش کاری آرگون دستی در اتصالات آبسردکن استفاده می شود که این امر هم نتیجه ای جز طعم و رنگ بسیار بد آب خنک در طولانی مدت نخواهد داشت پس اگر آب خنک کنی مخواهید برای تولید آب گوارا حتما باید برندی انتخاب کنید که به جزئیات امر توجه ویژه داشته باشد.

حتماً بخوانید :   دستگاه تولید یخ

کیفیت جوشکاری در اتصالات آبسردکن

یکی از دلایل قیمت بالای آبسردکن های ارائه شده توسط فروشگاه cold-maker این است که تمامی قسمت های اصلی آبسردکن ها از جمله مخازن و لوله های انتقال آب و… توسط جوش آرگون به هم متصل شده اند و در اتصال این قطعات به هیچ عنوان از جوشکاری معمولی استفاده نشده است.

خرید دستکاه آب سرد کن با کیفیت

چنانچه قصد خرید آبسردکن را دارید ، میتوانید با مراجعه به بخش محصولات وب سایت کولد میکر محصول مورد نیاز خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت نمایید ، کولد میکر تولید کننده انواع آبسردکن های صنعتی فلزی ، آب سرد کن های فانتزی و سایر تجهیزات سرمایشی میباشد.

دیدگاه ها