انواع آبسردکن یخچال دار

انواع آبسردکن یخچال دار
نویسنده امین تاریخ اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ دسته مقالات

انواع آبسردکن یخچال دار

آبسردکن ها در انواع مختلف تولید می شوند. در یک دسته بندی کلی می توان این دستگاه ها را به انواع قابل اتصال مستقیم به آب شهری و منبع دار تقسیم بندی کرد. آبسردکن های اتصال مستقیم به لوله کشی آب متصل می شوند. یکی از مزیت های اصلی آبسردکن های اتصال مستقیم به آب شهری این است که در استفاده از آن ها نیازی به صرف وقت و هزینه برای تعویض منبع آب نیست. اما مشکل اینجاست که اگر آب شهری آلوده باشد دیگر نمی توان از آن ها برای تهیه آب خنک مصرفی استفاده کرد. همچنین عدم امکان استفاده از این آبسردکن ها به دلیل قطعی آب یا ترکیدن لوله آب از دیگر معایب آبسردکن های اتصال مستقیم به آب شهری است.

در استفاده از آبسردکن های منبع دار نیازی به اتصال مستقیم به لوله کشی آب نیست و کافی است با تمام شدن آب ، منبع را تعویض کنید. همچنین اگر آب شهری آلوده باشد و یا کیفیت لازم را نداشته باشد می توانید از آب معدنی یا منبع های تصفیه دار استفاده کنید. از دیگر مزیت های اصلی این آبسردکن ها امکان جابجایی راحت و آسان آنها است.

آبسردکن یخچال دار

برخی از آبسردکن های موجود در بازار مجهز به یخچال نیز هستند. با استفاده از آبسردکن های یخچال دار می توانید علاوه بر تهیه کردن آب سرد و گرم ، مواد غذایی خود را در درون یخچال آبسردکن ذخیره کنید. در میان برندهای مختلف که آبسردکن های یخچال دار تولید می کنند می توان به ایستکول ، مجیک ، هیوندای و آزتک اشاره کرد.

آبسردکن های یخچال دار ایستکول جزء ضعیف ترین آبسردکن های ایرانی هستند که در بازار به فروش می رسند. تنها مزیت آبسردکن های ایستکول ، قیمت پایین آنها است که آن هم به دلیل استفاده از قطعاتی مانند شیرالات ، کندانسور و کمپرسور ساخت کشور چین است که کیفیت و مرغوبیت آنچنانی ندارند. بنابراین می توان گفت که این آبسردکن ها در اصل چینی هستند که در ایران مونتاژ شده و با برند ایرانی در داخل به فروش می رسند.

حتماً بخوانید :   آب سردکن چیست

از دیگر آبسردکن های یخچال دار ایرانی می توان به آبسردکن های مجیک اشاره کرد. این برند ، از آبسردکن های باکیفیت تری نسبت به ایستکول برخوردار است. قطعات استفاده شده در ساخت این آبسردکن ها از جنس قطعات مرغوب چینی است. استفاده از ترکیب فلز ضدزنگ همراه با پلاستیک ، شیرها و سینی ضد چکه و سیستم قفل کودک از مزیت های اصلی آبسردکن های مجیک است.

آبسردکن یخچال دار خارجی

از آبسردکن های قدرتمند خارجی در بازار ایران می توان به آبسردکن های هیوندای کره و آزتک ترکیه اشاره کرد. آبسردکن های هیوندای قابلیت تولید آب سرد در دمای ۱۰ درجه و آب گرم در دمای ۹۰ درجه سانتی گراد را دارند. همچنین برخی از مدل های آبسردکن های هیوندای مجهز به سیستم تصفیه هستند و می توان از آن ها برای تصفیه آب آشامیدنی نیز استفاده کرد.

آبسردکن های یخچال دار آزتک ساخت ترکیه تحت لیسانس ایتالیا ساخته می شود. از مزیت های اصلی این دستگاه ها می توان به استفاده از استیل نگیر غیرمغناطیسی در ساخت منبع برای جلوگیری از زنگ زدگی و آلوده شدن آب اشاره کرد. در ساخت این دستگاه ها کلیه مصوبات وزارت بهداشت رعایت شده و برای مصرف کنندگان ایرانی بسیار مناسب هستند. از دیگر مزیت های اصلی این دستگاه ها می توان به استفاده از ای بی اس صنعتی در ساخت بدنه اشاره کرد که دوام خاصی را به آن می بخشد.

آبسردکن های یخچال دار آزتک به صورت انحصاری توسط گروه صنعتی اسکندری وارد کشور می شوند و دارای یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش این شرکت می باشند. گروه صنعتی اسکندری با ۲۵ سال سابقه فعالیت در عرصه تولید و فروش تجهیزات سرمایشی و برودتی ، واحد صنعتی برگزیده شمال غرب کشور در سال ۹۵ می باشد.

دیدگاه ها