انواع سردخانه

انواع سردخانه
نویسنده am.admin تاریخ بهمن ۲۲, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

سردخانه ها به چندین نوع تقسیم بندی می شوند برای ساخت و خرید سردخانه باید با انواع گوناگون آشنا باشد . در این پست قصد داریم انواع سردخانه ها را با توضیح مختصر برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

سردخانه های گمرکی

سرد خانه های گمرکی یکی از انواع سردخانه می باشید که به منظور نگهداری از مواد غدایی و محصولات برای مدت زمان کوتاه ساخت می شود.

سردخانه ذخیر سازی

این نوع سرخانه های توسط دولت احداث می گردد اکثر مواقع جهت کاهش قیمت محصولات عذایی به کار می رود . مواد غذایی داخل این سرخانه ها ذخیره شده و در مواقع خاص توسط دولت با قیمت دولتی به بازار عرض می شود.

سردخانه کوچک

مکان های سرد کنند کوچک بیشتر برای تولید یخسازی مورد استفاده قرار می گیرند .

سردخانه عمومی

این سرخانه های از سود بسیار بالای برخوردار هستند بیشتر برای نگهداری انواع صیفی‌جات و سبزیجات برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع یخچال‌ ( انواع سردخانه های تجاری)

اصطلاح یخچال های تجاری معمولا در مورد بعضی از دستگاههای برودتی بکار میرود که در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها و رستوران ها و هتلها به منظور ذخیره و نگهداری یا نمایش و توزیع محصولات غذایی فاسد شدنی و گوشت مورد استفاده قرار می گیرد و دامنه حرارتی آنها بین ۷C+ تا ۳۰C- میباشد.

 تقسیم بندی یخچال های تجاری

۱) یخچال ویترینی

۲) یخچال قصابی

٣) سردخانه های زیر صفر و بالای صفر درجه سانتی گراد

یخچال ویترینی برای نمایش محصول یا کالا با جذابیت هر چه بیشتر در فروشگاه ها از یخچال های ویترینی استفاد میشود قسمت جلوی این یخچال ها از شیشه ساخته شده تا محصولات مورد فروش به سهولت برای خریدار قابل رویت باشد و در عین حال مواد غذایی را خنک و تازه نگهداری نماید دامنه حرارتی در این یخچال بین ۴۲C تا ۴۷ میباشد که بستگی به نحوه استفاده از آن دارد. عمر نگهداری محصولات در این یخچال ها غالبا محدود میباشد که بستگی به نوع محصول از چند ساعت تا بیش از یک هفته در تغییر است.

حتماً بخوانید :   سردخانه کانکسی
دیدگاه ها