انواع یخساز

انواع یخساز
نویسنده am.admin تاریخ اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ دسته مقالات

انواع یخساز

دستگاه هایی که امروزه تحت عنوان یخساز شناخته می شوند توسط پروفسور یورگن هانس در سال ۱۹۲۹ اختراع شدند. پروفسور هانس در سال ۱۹۳۲ ایده تجاری سازی یخ سازها را با تاسیس شرکت کولیندا در آلمان عملی کرد. از آن زمان تا بحال صنعت دستگاه های یخسازی تغییر و تحولات بسیاری به خود دیده است. در ساخت دستگاه های یخساز روز دنیا از کمپرسور و کندانسور و سایر قطعات قدرتمند استفاده می شود. در میان برندهای خارجی یخساز در ایران می توان به برندهای هوشیزاکی ، مانیتواک ، اسکاتمن و آزتک اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم انواع یخساز های آزتک ترکیه را معرفی کنیم.

انواع یخساز

در میان یخسارهای آزتک می توان به یخسازهای خانگی ، رستورانی و کافی شاپی اشاره کرد که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

یخساز خانگی

یخساز خانگی آزتک در کشور ترکیه و تحت لیسانس ایتالیا ساخته می شود. این دستگاه قادر است تا یخ های مصرفی شفاف و بلوری را حداکثر تا ظرفیت ۱۰ کیلوگرم تولید کند. در ساخت بدنه یخساز خانگی آزتک از استیل خالص استفاده می شود که دچار زنگ زدگی نمی شود و یخ را با اصول کاملا بهداشتی تولید می کند. یخساز خانگی آزتک که برای مصرف بهینه انرژی از بدنه داخلی ای بی اس صنعتی بهره می گیرد ، قادر است که یخ ها را در دو سایز مختلف تولید کند.

یخساز رستورانی

یخساز رستورانی آزتک از نمونه یخسازهای قدرتمند است که قادر است یخ مصرفی مورد نیاز را به صورت حبه ای تولید کند. این یخساز را می توان در مکان های مختلف مسکونی ، رستوران ها ، کافی شاپ ها ، فست فود ها ، ادارات و کارخانجات استفاده کرد. یخساز رستورانی آزتک دارای ۱۵ کیلوگرم ظرفیت تولید یخ است بدین معنی که روزانه می تواند حداکثر ۱۵ کیلوگرم یخ شفاف و بلوری را تولید کند. این یخساز نیز تحت لیسانس ایتالیا ساخته می شود و از بدنه های استیل خالص و ای بی اس صنعتی بهره می گیرد.

حتماً بخوانید :   یک یخساز هتلی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

یخساز کافی شاپی

یخساز کافی شاپی علاوه بر دارا بودن ویژگی های دو یخساز قبلی ، به صورت اتوماتیک طراحی شده است. بدین معنی که پس از اتمام فرایند یخسازی به صورت اتوماتیک خاموش می شود و پس از برداشتن یخ ها از محل ذخیره دوباره شروع به فعالیت می کند. یخساز کافی شاپی آزتک توانایی تولید ۴۰ کیلوگرم یخ حبه ای در ابعاد ۶*۶*۶ سانتی متر را دارد. استفاده از این دستگاه همانند یخسازهای اشاره شده قبلی آزتک بسیار آسان است و کافی است فقط دوشاخه آن را به برق وصل کنید.

یخسازهای آزتک ترکیه تحت استاندارد CE اروپا ساخته می شوند و به دلیل تطابق استانداردهای ساخت آن ها با استانداردهای مورد نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران ، استفاده از آن ها برای مصرف کنندگان ایرانی ارجحیت دارد.

دیدگاه ها