بررسی انواع شیر سردکن

نویسنده FR تاریخ بهمن ۶, ۱۳۹۷ دسته مقالات وبلاگ

در واقع دستگاه شیر سرد کن  ها دستگاه هایی هستند که شیر را در دمای کم و به مدت طولانی می توانند نگهداری کنند و یکی از دستگاه های ضروری در صنعت لبنیات به حساب می آید و بیشتر در دامداری ها ، کارخانه های لبنیاتی  و کارگاه های بستنی سازی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

بدنه شیر سردکن

بدنه شیر سردکن

جنس مخزن و بدنه این دستگاه از استیل نگیر است. ناگفته نماند تنها آلیاژی که می تواند مواد لبنی را به صورت کاملا بهداشتی در خود نگه دارد، استفاده از همین استیل های نگیر است که هم عمر طولانی تری دارد و هم از نظر ظاهری بسیار زیباست.

روش خنک سازی شیر در شیر سرد کن ها

همانطور که قبلا اشاره کردیم دستگاه های شیر سرد کن به قصد محافظت از شیر در برابر گرما و انواع باکتری های فعال طراحی و تولید شده است . به این صورت که وقتی شیر درون آن ریخته می شود دمای آن به سرعت کاهش می یابد و در یک دمای پایین که برای محافظت از شیر کاملا استاندارد است، نگه داری می شود.

شیر سردکن  هایی که در وب سایت اینترنتی کولد میکر  عرضه شده اند، همگی با مخزن های دو جداره طراحی و تولید شده و مجهز به دستگاه هایی هستند که وظیفه خنک کردن شیر را  بر عهده دارند به این صورت که کندانسورهای گازی دور تا دور جداره داخلی دستگاه پیچیده شده است که وظیفه اصلی آنها، تولید سرما و جریان دادن آن در لوله های برودتی است تا سرما به راحتی در داخل مخزن نفوذ کند.

همچنین در کف مخزن های شیر سردکن، پروانه هایی وجود دارد که به عنوان سیستم همزن تعبیه شده است و شیر را به حالت دورانی به گردش در می آورد تا از فاسد شدن آن جلوگیری کند همچنین مدت زمان سرد شدن شیر را سرعت می بخشد.

تنظیم مقدار دما در شیر سردکن های استیل کاملا اتوماتیک است و کاربر می تواند، آن را در هر دمایی تنظیم کند. در این حالت ، زمانی که شیر به دمای تنظیم شده رسید، به صورت اتوماتیک،  عمل سرد کردن شیر را متوقف می کند ولی سیستم همزن پروانه ای مدام در حال چرخش خواهد بود تا شیر به صورت دورانی در داخل مخزن ها به گردش درآید و از فاسد شدن آن جلوگیری شود.

حتماً بخوانید :   معرفی و بررسی آبسردکن روبن roben

ظرفیت شیر سرد کن های ارائه شده در وب سایت اینترنتی کولد میکر

شیر سردکن هایی که در وب سایت اینترنتی کولد میکر عرضه شده است، در ظرفیت های متفاوتی طراحی و تولید شده اند که عبارتند از ۱۰۰ الی ۵۰۰ لیتری و به راحتی با ولتاژ ۲۲۰ ولت خانگی کار می کنند.

چه کسانی از شیر سردکن ها استفاده می کنند ؟

چه کسانی از شیر سردکن ها استفاده می کنند ؟

شیر سردکن ها بیشتر در دامپروری ها، لبنیاتی ها، بستنی سازی ها، کارخانه های لبنیاتی و تمام صنایعی که با فرآورده های شیر در ارتباط است از آنها استفاده می کنند حتی مخزن های کوچکتر مخصوص مصارف خانگی است تا بتوان شیر را در مدت زمان طولانی تری نگهداری کرد.

ویژگی های شیر سردکن های ارائه شده در وب سایت اینترنتی کولد میکر

 • بدنه  خارجی دستگاه ،  و تمام قطعات بکار رفته در آن، ساخته شده از استیل استنلس خالص و نگیر  و بدنه داخلی از استیل کربنی ست که مانع فساد مواد غذایی می شود.
 • برای حذف اکسیژن در محل جوش شده از جوش آرگون برای جوشکاری استفاده شده است.
 • قدرت انتخاب مشتری در سفارشی کردن کمپرسور ها با برندهای  کالترون ، دانفوس یا تکامسه کاملا آزاد است.
 • بهره وری از پروانه گیربکس و استیل در دستگاه
 • بدنه مخزن با epdm با دانسیته بسیار بالا، عایق بندی شده است.
 • تامین دمای سرد به میزان کافی برای سرد کردن و محافظت از شیر
 • داخل دستگاه به راحتی قابل شستشوست.
 • یک شیر تخلیه در بدنه دستگاه تعبیه شده است.
 • فرایند ساخت و جنسی که بدنه آن دارد، کاملا مطابق با بخشنامه وزارت بهداشت است.
 • نگهداری  شیر تا چند روز بدون تغییر طعم و بوی آن
 • قابل بهره وری  در دامپروری های صنعتی و سنتی
 • دارای ظاهری زیبا و بسیار شکیل
 • دارای استاندارد ISO 9001
 • گارانتی ۱۲ ماهه به همراه ۱۰ سال خدمات پس از فروش

لازم به یادآوری است که کیفیت تمام شیر سردکن های ارائه شده در وب سایت اینترنتی کولد میکر، بر اساس استانداردهای روز و مطابق با سازمان وزارت بهداشت طراحی و تولید شده است و از نظر مصرف برق کاملا بهینه سازی شده است.

دیدگاه ها