تاثیرات یخ بر روی پوست

تاثیرات یخ بر روی پوست
نویسنده am.admin تاریخ تیر ۸, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

تاثیرات یخ بر روی پوست

تاثیرات یخ بر روی پوست : یخ جزو موادی است که در ترمیم پوست نقش بسیار مفیدی را دارد، شما میتوانید با استفاده از یخ بهداشتی مشکلاتی از قبیل آفتاب سوختگی را نیز حل کنید علاوه بر این یخ برای آرامش نیز بسیار مفید میباشد اکثر افراد فکر میکنند که خوردن یخ در هوای گرم باعث خنک تر شدن آنها میشود که تفکر کاملاً اشتباهی است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

یخ تاثیر خوبی بر روی لوزه ها نخواهد داشت و افرادی که از ورم لوزه رنج میبرند نباید از یخ استفاده نمایند. اگرچه یخ تاثیر کاملاً منفی بر روی گلو دارد اما برای پوست نیز کاملاً مفید است ،

طریقه استفاده از یخ برای پوست را در ادامه مطلب بیان میکنیم:

۱) پس از یک روز کاری می توانید دو قطعه یخ روی چشمان خود بگذارید. استفاده از یخ باعث تسکین چشم ها می شود. استفاده از یخ به این روش بسیار ساده است و می توانید در هر جایی از آن استفاده کنید.

۲) قبل از آرایش کردن صورت قطعه ای یخ را روی صورت خود بمالید. این امر باعث می شود آرایش صورت شما ماندگارتر باشد.

۳) در طول ماه های تابستان پوست آب خود را از دست داده و خشک می شود. در این شرایط پوست صورت بیشتر تحت تاثیر گرما قرار می گیرد. زمانی که پوست صورتتان به خاطر خشکی کشیده می شود و احساس ناراحتی می کنید، مقداری یخ روی صورت خود بمالید. یخ باعث خنک شدن و تسکین پوست صورت می شود.

حتماً بخوانید :   یخچال طبیعی

۴) منافذ بزرگ شده پوست با استفاده از یخ کوچک تر می شوند. به علاوه از تولید چربی بیشتر بر روی پوست جلوگیری می شود. یخ را درون پارچه تمیز قرار دهید و سپس آن را روی صورت خود ماساژ دهید. ماساژ دادن را تا ذوب شدن کامل یخ ادامه دهید. این روش برای پوست چرب تاثیر بسیار خوبی دارد.

۵) روش بسیار موثر دیگر استفاده از آب میوه یخ زده است. به این صورت که مقداری آب میوه طبیعی در ظرف ریخته و در فریزر بگذارید و سپس آب میوه یخ زده را روی صورت خود ماساژ دهید. به این ترتیب علاوه بر تاثیر یخ فواید میوه مورد نظر نیز به پوست می رسد.

۶) یخ به کاهش آکنه کمک می کند. یخ باعث تسکین فوری آکنه ها می شود. جوش های سر سفید و سر سیاه با استفاده از یخ بهبود پیدا می کنند. قطعه یخ را روی محل مورد نظر قرار دهید، پس از آن قرمزی و التهاب ناشی از جوش ها کاهش می یابند.

۷) در تابستان آفتاب سوختگی نیز بسیار رایج است و افراد بسیاری از این بابت ناراحت هستند. در چنین موارد استفاده از یخ باعث تسکین پوست صورت می شود. در این شرایط یخ را در در یک پارچه تمیز و نرم بپیچید و روی منطقه آفتاب سوخته بمالید. این اقدام باعث کاهش درد و بهبود آسیب می شود.

۸) بیدار ماندن تا دیر وقت یا استفاده زیاد از کامپیوتر چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و زیر چشم ها دایره های تیره ظاهر می شوند. این دایره های تیره باعث می شوند چهره شما بیمار و خسته به نظر برسند. مقداری گلاب را در آب جوشانده و با آب خیار حل کنید. سپس این محلول را در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. پس از یخ زدن قطعه یخ را روی چشمان خود قرار دهید. قبل از قرار دادن در فریزر اجازه دهید گلاب سرد شود. به این روش تیرگی اطراف چشمانتان به راحتی برطرف می شود.

حتماً بخوانید :   انواع یخ ساز ، معرفی انواع یخ ساز

۹) گاهی اوقات اینقدر عجله دارید که نمی تواید آرایش کنید. در این شرایط نیز می توانید از یخ استفاده کنید. یخ باعث طراوت و روشنی پوست صورت می شود.

۱۰) با استفاده از یخ می توانید گردش خون را در صورت خود افزایش دهید. گردش خون بهتر باعث درخشش طبیعی صورت و سلامت پوست می شود. به علاوه استفاده از یخ از بروز چین و چروک و پیر شدن پوست پیشگیری می کند.

۱۱) اگر زیاد دچار گر گرفتگی می شوید، می توانید از یخ استفاده کنید. در این شرایط نیز یخ را در پارچه ای تمیز بپیچید و روی بخش های مورد نظر قرار دهید.

دیدگاه ها