تاریخچه آبسردکن در ایران و جهان

تاریخچه-آبسردکن-در-ایران-و-جهان-1024x432
نویسنده am.admin تاریخ خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

تاریخچه آبسردکن در ایران

تاریخچه آبسردکن در ایران : در دوره قاجاریه علاوه بر سقاخانه های وقفی بنا به نیاز عموم دولت شروع به تاسیس تعدادی سقاخانه دیگر نمود. در دهه ۱۳۴۰ خورشیدی اولین آبسردکن که با استفاده از برق اقدام به خنک کردن آب می نمود وارد بازار ایران شد پس از آن با الگو گیری از این آبسردکن شرکت های فراوانی شروع به تولید آبسردکن های کوچک و بزرگ با اشکال مختلف اما کارکرد یکسان نمودند که بالاخره در سال ۱۳۸۵ شرکت البرز دما کاران به مدیریت جناب آقای میر حمید محمدگاهی توانست نسل جدیدی از آبسردکن ها را با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و مصرف انرژی تولید نماید. شرکت مذکور هم اکنون نیز در جای جای ایران عزیزمان با نام آبسردکن آنی به ارائه خدمات خود مشغول میباشد.

نامگذاری آبسردکن آنی

البته شایان ذکر است که آبسردکن آنی برای اولین بار در ایران با نام نسل جدید آبسردکن ها مشهور شد چرا که به جای مخزن از آب لوله کشی جهت تامین آب استفاده مینمود. این دستگاه آبسردکن قادر بود به صورت آنی آب لوله کشی را خنک کرده و ارائه نماید به همین دلیل نامگذاری این محصول به نام آنی بوده است.

گروه صنعتی اسکندری

هم اکنون گروه صنعتی اسکندری نیز یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های آبسردکن در وطن عزیزمان میباشد که انواع یخ ساز ها و آبسردکن ها در ابعاد مختلف و مناسب با انواع نیاز ها طراحی و تولید مینماید.

حتماً بخوانید :   ویدیو کامل نحوه کارکرد یخچال
دیدگاه ها