تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن
نویسنده am.admin تاریخ بهمن ۱, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

آبسردکن ها در طول کارکرد دچار مشکل خنک نکردن آب می شود . دلیل سرد نکردن آب  بستگی به نوع مشکل آبسردکن شما دارد ، ممکن است بتوانید به راحتی آن را تعمیر کنید و دیگر نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نباشد . در این مقاله قصد داریم در مورد تعمیر آبسردکن شما را راهنمای کنیم.

آبسردکن - تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن

 

بررسی و تعمیر آبسردکن

اگر آبسردکن آب شما آب سرد را فراهم نمی کند، اولین قدم برای تعمیر آبسردکن ، برسی میزان گاز فریون دستگاه می باشد . اگر به نظر می رسد مشکل از کم بود میزان گاز فریون است ، شما باید برای پر کردن آن اقدام کنید . لازم به ذکر است که فقط کسانی که گواهینامه های مناسب دارند به صورت قانونی مجاز به پر کردن گاز فریون هستند.

بررسی کنید که آیا کویل ها تمیز هستند اما قبل از بررسی یا تمیز کردن، اطمینان حاصل کنید که ابسردکن خود را از برق جدا کرده باشید.

اگر آبسردکن شما آب را به حالت انجماد درآورده یا به اندازه کافی سرد نکند. برای انجام یک تنظیم مجدد، چند فنجان آب را از هر دو طرف گرم و سرد کولر آب تخلیه کنید. سپس کلید ها را در پشت خنک کننده آب خاموش کنید. کولر آب خود را از برق جدا کنید و آن را ۲۴ ساعت خاموش کنید. هنگامی که شما آن را به عقب برگردانید، مطمئن شوید که کلید های پشت را نیز روشن کنید. بعد از این کار را انجام دهید، ۵ ساعت قبل از دادن هر آب، منتظر بمانید و ببینید آیا این کار کرده است یا خیر.

حتماً بخوانید :   انواع کاربرد یخ در مراسمات

سرویس و تمیز کردن آبسردکن

آبسردکن خود را تمیز کنید اگر آب طعم عجیب و غریبی داشته باشد یا درست نباشد. می توان گفت گاهی اوقات قالب و کپک ها ممکن است در مکان های مختلف در مسیر لوله های آب رشد کنند که می تواند جریان آب خوبی را از بین ببرد و طعم عجیب و غریب ایجاد کند. ایده خوبی است که هر ۶ ماه یک بار خنک کننده آب خود را تمیز و بهداشتی کنید.

تعویض قطعات آبسردکن

قطعات از کار افتاده تعویض نمایید . این روش بهداشتی ترین و ایمن ترین تعمیرات آبسردکن شما است

نکته بسیار مهم

کولر آب خود را در یک منطقه که دارای درجه حرارت متوسط ​​است قرار دهید.

هشدار مهم

کولر آب خود را در نور مستقیم خورشید قرار ندهید. این باعث افزایش رشد باکتری ها می شود.

دیدگاه ها