تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخساز یخچال
نویسنده am.admin تاریخ بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخساز یخچال یکی از شایع ترین مشکلات دستگاه تولید یخ عدم ایجاد یخ می باشد. مشکلات دیگر نیز شامل عدم شکستن یخ و انجماد واحد است. در این مقاله شما دستورالعمل هایی در مورد چگونگی رفع ایراد یخ ساز خود را پیدا خواهید کرد پس با ما همراه باشید.

۱ – خط لوله آب را بررسی کنید. اگر داخل یخ ساز یخ نباشد شما می توانید نوسان دست را در حرکت ببینید و صدای وزوز را برای مدت ۱۰ ثانیه بشنوید، شیر آب درخواست آب می کند که وارد نمی شود. این به این معنی است که دریچه و الکترومغناطیسی احتمالا خوب است، اما قادر به تامین آب نمی باشد. اطمینان حاصل کنید که خط لوله آب در پشت یا زیر یخساز یخچال قرار ندهید (لوله های مسی ۱/۴ اینچ بسیار بهتر از خط پر شدن پلاستیک هستند تا از ضربه زدن جلوگیری شود).

۲ – اگر لوله پر شده یخ زده را ببینید بررسی کنید که آیا چیزی باعث ایجاد یخ در اطراف مکانیسم دستگاه یخساز شده است یا خیر. این باعث می شود که لوله پر شود. وقتی کیکهای یخ کوچک هستند و به نظر می رسد که کوچکتر می شوند، به طور کلی یک لوله پر شده ی منجمد را نشان می دهد. نگاه کنید به یخ ساز یخ زده است.

۳ – نگاهی به قالب یخ بزنید اگر با یخ پر از آب پر شده باشد، ممکن است مشکل پر شدن آب یا اتصال الکتریکی باشد که سیستم را به کار می گیرد. برای اطمینان از این که موتور کار می کند، می توانید یک “جهنده” ایجاد کنید و آن را آزمایش کنید اگر شما راحت و ایمن با برق کار می کنید. برای انجام این کار، پایان را از یک طول کوچک سیم برق بردارید. پایان دادن به سیم های لخت را به سوراخ های “T” و “H” در واحد موتور وارد کنید. این یک چرخه را به صورت دستی آغاز می کند.

حتماً بخوانید :   انواع کاربرد یخ در مراسمات

۴ – بررسی خط آب که به عقب فریزر وارد می شود برای انسداد. سوپ خنک کننده آب را در یخچال و فریزر یا زیر سینک پیدا کنید، آن را خاموش کنید، خط مسی را از پشت یخچال خارج کنید، خط مسی را در یک سطل قرار دهید، شیر را روشن کنید و ببینید اگر آب ریخته شود.

۵ – دریچه شیر دستگاه کوچکی که لوله آب یخ ساز را به لوله آب متصل می کند ممکن است موجب مشکلاتی شود که لوله یخ ساز یخ به لوله آب متصل شود. در صورت لزوم، شیر ورودی و شیر را تعویض کنید. شما می توانید یک کیت اتصال یخ ساز را خریداری کنید و این کار را خودتان انجام دهید یا از یک فرد تعمیر یا لوله کش برای یک فیلتر آب درونی در هنگام تعویض شیر استفاده کنید.

۶ – بررسی سولنوید خط آب به یک سولنوید در پشت یا پایین یخچال متصل می شود و سپس به یخ ساز تبدیل می شود. سولنوید ممکن است معیوب باشد یا ممکن است قدرت را دریافت نکند. ابتدا یخچال را از هم جدا کنید. سپس می توانید از صفحه ی رسوب درون حلقه ی اجاق گاز استفاده کنید و آن را با آب تمیز کنید و در عین حال می توانید از هر مهر و موم یا دیافراگم برای اطمینان از صدا استفاده کنید.

دیدگاه ها