هفت نمونه از معجزات و خواص یخ برای بدن انسان

خواص یخ برای بدن
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۶, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

خواص یخ برای بدن

در این مقاله میخواهیم خواص یخ برای بدن را برای شما کاربران گرامی وب سایت کولد میکر توضیح دهیم، با بخش وبلاگ کولد میکر همراه باشید ….

کاهش تورم به یخ

اولین مورد از خواص یخ برای بدن که میخواهیم برای شما توضیح دهیم ، کاهش تورم است، اگر از تورم گردن یا عضلات رنج می کشید یخ می تواند کمک موثری برای تسکین درد و کاهش تورم شما باشد. برای این منظور، بر روی قسمت دردناک یک کیسه یخ بگذارید  تا درد را تسکین داده و تورم را رفع نماید. این کار سبب انقباض رگ ها شده و باعث کاهش التهابات می گردد.

تسکین درد با یخ

ممکن است دچار گرفتگی عضلانی باشید و یا آمپول زده و حال محل آن کمی دردناک باشد. در چنین مواردی قرار دادن کیسه یخ بر روی محل درد را کمتر می کند. کیسه یخ سبب تسکین التهاب شده و به این طریق با درد مقابله کرده، گردش خون در ناحیه دردناک را بهبود می بخشد.

خواص یخ در درمان بواسیر

یخ دارای تاثیر طبیعی زیادی برای درمان التهاب و تورم می باشد و لذا، افرادی که از بواسیر رنج می برند ، می توانند از یخ به منظور کاهش درد و تسکین درد مقعد استفاده کنند.

رفع آفتاب سوختگی

در صورتی که پوستتان دچار آفتاب سوختگی گردیده ، چند قالب یخ را روی پوست و محل آفتاب سوختگی بگذارید. این عمل سبب سوزش احتمالی پوست را از رفع می نماید. علت چنین تاثیری آن است که یخ که از آب تشکیل شده، وقتی روی پوست قرار می گیرد، درد را تسکین داده و التهاب را از بین می برد.

حتماً بخوانید :   کارخانه یخ | بارگیری و ارسال کارخانه یخ ۵ تنی به کربلا

آرام کردن و تسکین دندان درد

یخ می تواند درد دندان را کاهش دهد. قرار دادن یخ بر روی ناحیه حساس، سبب می شود که اعصاب آن ناحیه برای مدتی حساسیت خود را از دست داده و در نتیجه درد تسکین یابد.

خواص یخ در رفع لکه های پوستی

اگر پوست شما چرب است و به دنبال راه حلی برای از بین بردن چربی اضافه پوست هستید، از یخ استفاده کنید. بکارگیری از یخ روشی عالی برای رفع چربی پوستی می باشد. استفاده از یخ نه تنها چربی های پوستی موسوم به سبوم را از بین می برد بلکه همچنین تولید چربی های پوستی را نیز کنترل می کند. علاوه بر این استفاده از یخ سبب میشود تا منافذ پوستی که بزرگ شده، کوچک شود و نیز پاره شدن جوش های دردناک را التیام می دهد.

کم کردن لکه های سیاه پوستی

دانه های سیاه چشم را می توان به شکل موثری با استفاده از یخ درمان کرد. تاثیر یخ در درمان دانه های سیاه و پف چشم به این صورت است که، رگ های خونی را تنگ نموده، پوست را سالم نگاه داشته، و سیاهی دانه ها را کم می کند.

دیدگاه ها