درباره آب سرد کن ها و موارد بهداشتی آنها

درباره-آب-سرد-کن-ها-
نویسنده am.admin تاریخ خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

درباره آب سرد کن ها

کدام آبسردکن ها بهداشتی تر هستند؟

درباره آب سرد کن ها : آب سرد کن هایی که آب را با فشار زیاد پرتاب مینمایند نسبت به آب سردکن هایی که آب را با فشار معمولی پرتاب مینمایند ارجعیت دارند به این دلیل که ابسردکن هایی که آب را با فشار بیشتر پرتاب مینمایند احتمال اینکه آلوده گردند و یا احتمال مکش منفی کمتری نسبت به بقیه آب سردکن ها دارند.

 

حفاظ مخصوص 

آب سردکن هایی که دارای پوشش و حفاظ مخصوصی هستند نسبت به آبسردکن های که هیچ گونه پوششی ندارند بهتر هستند زیرا مانع این موضوع میشوند که افراد دهانشان را به آب بچسبانند و با دهان از شیر آب بخورند.بهتر این است که در کنار تمامی آبسردکن ها از ظرف های مخصوص لیوان یکبار مصرف استفاده گردد تا افراد برای نوشیدن آب هر نفر از یک لیوان یکبار مصرف استفاده نماید و بعد از استفاده آن را شکسته و در سطل زباله بیندازد تا دیگر قابل استفاده نباشد بدین صورت نیز تا حدودی بهداشت آبسردکن ها رعایت میگردد.

 

قسمت سیفون

در اصل سیفون آب سرد کن وظیفه جمع آوری آب های اضافه را دارد و اصولاً به گونه ای باید طراحی گردد که هیچگونه آب اضافی از آن سرریز نگردد همچنین هرگز نباید سطح آب سیفون با شیر آب تماس پیدا کند چراکه این عمل میتواند به شدت ایجاد الودگی نماید. این مورد اکثراً در آب سردکن های قدیمی مشاهده میگردد که در قسمت سیفون ابسردکن اشغال جمع شده و آب در این محل جمع میشود که این موضوع میتواند برای افرادی که از این شیر آب استفاده مینمایند خطر افرین و بیماری زا باشد.

حتماً بخوانید :   چرا باید از جوشکاری آرگون برای اتصالات آبسردکن استفاده کنیم

 

آبسردکن های پیاده روها

بعضی از ابسردکن ها هم هستند که در خیابان ها مخصوصاً پیاده روها و پارکها مشاهده میگردد. این آبسردکن ها به نوعی میباشند که باید به صورت دستی درون آنها یخ ریخت و بارها و بارها مشاهده فرموده اید که عده ای این آبسردکن ها را در کنار مغازه خود قرار داده اند و یک لیوان را هم با زنجیر به آن بسته اند، این آبسردکن ها به هیچ وجه بهداشتی نیستند و حتی یخ هایی که درون آنها ریخته میشود نیز آلودگی بسیار بالایی دارند و موجب آلودگی آب میشود توصیه ما استفاده از آبسرد کن هایی است که  مستقیماً به آب شهری وصل شده و به صورت الکتریکی آب را خنک مینماید.

از این نوع آبسردکنها میتوانیم آب سردکن تولیدی گروه صنعتی اسکندری را نام ببریم که کاملاً استاندارد و بهینه همراه با رعایت اصول بهداشتی تهیه شده است اشاراه نماییم.

دیدگاه ها