راهنمای خرید آبسردکن
راهنمای خرید آبسردکن ایستاده
نویسنده FR تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۸ دسته مقالات

راهنمای خرید آبسردکن ایستاده

آبسردکن های ایستاده به دستگاه هایی گفته میشود که آب خنک و همچنین آب داغ تهیه میکنند. این دستگاه ها امروزه در بسیاری از مکان های عمومی و محیط های کاری مورد استفاده قرار میگیرند. آب سرد کن های ایستاده در انواع مختلف تولید میشوند که هرکدام مزیت های خاص خود را دارند. در این مقاله شما با انواع این آبسردکن ها آشنا خواهید شد. در انتها نیز نکات مهم به هنگام خرید این دستگاه ها را به شما یاد خواهیم داد.

انواع آبسردکن ایستاده

این دستگاه از طرف سازندگان مختلف و در طرح های متفاوت ساخته میشوند. از جمله این طرح ها میتوان به مدل های آبسردکن بطری دار، بدون مخزن، فیلتردار، بدون فیلتر، یخچال دار و کابین دار اشاره کرد. هر کدام از این آبسردکن ها برتری هایی نسبت به یک دیگر دارند. برخی از آبسردکن ها نیز ترکیبی از چندین مدل می باشند که در ادامه به بحث در رابطه با تک تک آنها خواهیم پرداخت.

آبسردکن مخزن دار

آبسردکن ها در حالت کلی یا بصورت مستقیم به آب لوله کشی شده وصل میشوند و یا اینکه دارای یک باک آب می باشند. البته برخی از آبسردکن ها هر دو این امکان را با هم دارند.

آبسردکن مخزن دار دارای یک ظرف آب می باشد. در مکان هایی که آب لوله کشی شده در آنجا وجود ندارد، استفاده از این نوع آبسردکن ها بسیار مفید واقع میگردد. از این رو در محیط های کاری و ادارات و سازمان هایی که لوله کشی آب در محل مد نظر وجود ندارد، بدون هیچ دغدغه ای میتوان از این نوع آبسردکن ها استفاده نمود. از معایب این نوع آبسردکن ها میتوان به ظرفیت محدود بطری آب در آنها اشاره کرد. در واقع هر بار بعد از تخلیه بطری آب باید دوباره مخزن آن را پر نمود.

آبسردکن های مخزن دار نیز در دو نوع طراحی میشوند. در برخی مدل ها بطری آب از قسمت بالایی و به صورت وارونه بر روی دستگاه نصب میشود.

در سایر مدل ها نیز بطری در زیر آبسردکن و در دورن کابین پایینی قرار دارد. این نوع آبسردکن ها با استفاده از پمپ، آب را به داخل مخزن خنک کننده دستگاه منتقل میکنند. از آنجایی که ممکن است بطری آب ظاهر آبسردکن را کمی بد جلوه بدهد، این نوع آبسردکن ها شکل و ظاهر بهتری دارند. همچنین آب مخزن این نوع آبسردکن ها از تابش نور و گرمای محیط نیز در امان باقی می ماند.

مخزن برخی از آب سرد کن ها ممکن است فیلتر دار باشد. بدین معنی که داخل بطری آب یک فیلتر نصب شده است و آب تصفیه شده به داخل دستگاه می فرستد.

آبسردکن بدون مخزن

آبسردکن بدون مخزن

در آبسردکن های بدون مخزن، باید محل مد نظر لوله کشی آب داشته باشد تا آب مصرفی دستگاه تأمین شود. از آنجایی که این نوع آبسردکن ها فاقد بطری آب می باشند ، ظاهری شکیل دارند. عدم نیاز به پر کردن آب در این نوع آبسردکن ها از مزیت اصلی آنها به شمار می آید. البته این امکان در صورت قطعی آب می تواند یک نکته منفی برای دستگاه لحاظ شود. زیرا مخزنی برای ذخیره آب در آنها وجود ندارد. اگر به دنبال یک آبسردکن با ظاهر زیبا می باشید و می خواهید از شر هر بار پر کردن مخزن آن خلاص شوید، این نوع آبسردکن ها انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود.

آبسردکن فیلتر دار

این مدل آبسردکن مجهز به چندین فیلتر برای تصفیه آب می باشد. طعم و رنگ آب در این نوع آبسردکن ها بسیار با کیفیت است و هر شخصی که یک لیوان از آب خنک این آبسردکن ها میل بفرماید حتما تفاوت را احساس خواهد کرد. از آنجایی که عمر فیلترها محدود می باشد، در هر دوره (حداقل ۶ ماه و حداکثر یک سال)، می بایست فیلترها را تعویض نمود. هزینه اضافی در هر دوره ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشد. مخصوصا برخی از این آبسردکن ها از ۳ الی ۴ فیلتر استفاده میکنند که هزینه نهایی برای تعویض آنها ممکن است از لحاظ اقتصادی به صرفه نباشد.

حتماً بخوانید :   بررسی یخساز خانگی دلونگی

آب سرد کن های فیلتر دار بدون مخزن نیز می باشند. در حقیقت باید محل مورد استفاده آب لوله کشی شده نیز داشته باشد. استفاده از این آبسردکن در محل هایی که ناخالصی و آلودگی زیادی در آب موجود می باشد ، توصیه میشود. در غیر اینصورت میتوانید از یک آبسردکن بدون فیلتر استفاده کنید. آبسردکن های بدون فیلتر هم در طرح های مخزن دار و هم در طرح های بدون مخزن تولید میشوند.

آبسردکن یخچال دار

این مدل آبسردکن ها، یک کابینت یخچالی کوچک دارند. در برخی از مدل ها اگر چیزی در داخل یخچال آبسردکن قرار نگیرد، یخچال کار نمی کند. در این نوع آبسردکن ها هم در مصرف انرژی صرفه جویی میشود و هم از عمر مفید کندانسور کاسته نمیشود. قرار دادن خوراکی ها و انواع آبمیوه ها و نوشابه ها در محفظه یخچالی این آبسردکن ها مزیت بزرگی به حساب می آید. در حقیقت این نوع آبسردکن ها با قابلیت چندگانه همچون آب خنک ،آب داغ و محفظه یخچالی که دارند می توانند برخی از نیاز روزانه افراد را یک جا پوشش بدهند.

آبسردکن کابینت دار

در آبسردکن های کابین دار، خبری از یخچال نیست، اما میتوان از کابینت کوچک این نوع آبسردکن ها برای نگه داری برخی از وسایل همچون لیوان و بسته های چای، نسکافه و … استفاده کرد.

توجه داشه باشید که برخی از آبسردکن ها ممکن است چندین ویژگی که گفتیم را با هم یک جا داشته باشد. بعنوان مثال برخی از آبسردکن ها هم بطری خور بوده و هم به آب شهری نیز می توانند وصل شوند و همزمان محفظه یخچالی و یا کابینتی نیز دارند.

به هنگام خرید آبسردکن به چه مواردی باید دقت کرد؟

بعد از انتخاب مدل آبسردکن مد نظر می بایست یک سری نکات دیگر هم در نظر بگیرید. عموم این آبسردکن ها از جنس ABS ساخته میشوند. زیرا بدنه ABS دچار خوردگی نمی شود و همچنین به راحتی قابل تمیز شدن است و هیچ آلودگی در آب ایجاد نمیکند. موتور و کندانسور آبسردکن نیز اهمیت زیادی دارد. سعی کنید آبسردکنی را انتخاب کنید که موتور آن ساخت کارخانه معتبر و از درجه کیفی مناسبی برخوردار باشد. موتورهای بی کیفیت علاوه بر عمر کوتاه به هنگام عملکرد سر و صدای زیادی نیز به راه می اندازند که می تواند شما را آزده خاطر نماید.

به هنگام خرید آبسردکن

آبسردکن مد نظر باید دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش نیز باشد. این موارد علاوه بر تضمین اصالت کالا ، خیال شما را از بابت پشتیبانی های آینده نیز راحت خواهد کرد.

آبسردکن ها معمولا یک قسمت چکه گیر نیز دارند. در صورتیکه آب و پسماندهای آن مدت زیادی در آنجا باقی بماند، محیط کثیف و آلوده به انواع میکروب ها در آن ایجاد خواهد شد که دل هر بیننده ای را خواهد زد. لذا آبسردکن مد نظر باید مجهز به خروجی باشد یا قسمت چکه گیر آن قابلیت جدا شدن از بدنه دستگاه را داشته باشد تا بتوان آن را تخلیه و شستشو نمود.

آبسردکن ایستاده کولد میکر

گروه کولد میکر یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات برودتی در داخل کشور است که نزدیک به سه دهه در این زمینه سابقه فعالیت دارد. آبسردکن های ساخت گروه کولد میکر بسیار با کیفیت بوده و علاوه بر راندمان بالا، زیبایی منحصر به فردی نیز در محیط کاری شما ایجاد خواهند کرد. کولد میکر انواع آبسردکن ایستاده تولید و به بازار عرضه میکند. این محصولات دارای قطعات بسیار با کیفیت خارجی بوده و عمر مفید آنها طولانی است. این آبسردکن ها دارای ۱۲ ماه ضمانت نامه معتبر و ۱۰ سال خدمات پس از فروش نیز می باشند.

در صورت هرگونه سوال و نیاز به مشاوره با شماره ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ در تماس باشید.

دیدگاه ها