راهنمای خرید آبسردکن

راهنمای خرید آبسردکن
نویسنده am.admin تاریخ دی ۳۰, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

راهنمای خرید آبسردکن

راهنمای خرید آبسردکن : چه نوع آب سردکنی بهتر است بطری دار یا متصل به آب شهری؟

آبسردکن ها به دو نوع کلی تقسیم میشوند:

آبسردکن های بطری دار که اکثراً این نوع آب سردکن ها را در ادارات مشاهده کرده اید، بر روی این آبسرد کن ها یک بطری یا مخزن آبی رنگ وجود دارد که در ابعاد مختلفی بسته به نوع آب سردکن توضیع میگردد.

آبسرد کن هایی که به لوله کشی شهری وصل شده و آب را مستقیماً از آب شیر دریافت مینماید. این نوع آب سرد کن ها اکثراً مجهز به تضفیه آب میباشند که علاوه بر خنک کنندگی عملیات تصفیه آب را نیز انجام میدهند. این نوع آب سردکن ها را آب سردکن تصفیه دار قابل اتصال به برق شهری مینامند ، همچنین در صنعت نیز به نام pou شناخته میشوند.

موارد مصرف آبسردکن ها:

هر دو نوع آب سرد کن برای محیط هایی مانند ادارات ، مدارس ، دانشگاه ها ، آموزشگاه ها مناسب میباشد.

مقایسه آب سردکن های بطری دار با آبسردکن های قابل اتصال به شیر آب:
قیمت آبسردکن های قابل اتصال به  برق شهری گرانتر از آب سردکن های بطری دار میباشند و این به دلیل دارا بودن تصفیه آب و راحتی استفاده و حتی عدم نیاز به پر کردن بطری میباشد.

در آب سردکن های بطری دار شما میبایست به صورت مرتب بطری یا مخزن آب را پر نمایید اما در آبیردکن های قابل اتصال به آب سهری نیازی به این کار نیست و مخزن به طور خودکار با آب شهری تامین میگردد.
آبسردکن های بطری دار را میتوان به راحتی در مکان دلخواهتان قرار دهید و فقط کافیست به برق متصل نمایید تا عملیات سردکردن آب را انجام دهد اما آب سردکن های قابل اتصال به شیر آب حداکثر تا ۱۵ متر امکان جابجایی دارند (البته تا ۱۵ متر در بیشترین حالت میباشد).

حتماً بخوانید :   خرید آبسردکن اداری

آبسردکن های قابل اتصال به آب شهری که امکان تصفیه آب را دارند بعد از مدتی نیاز به فیلتر تصفیه پیدا خواهند کرد (هزینه نگهداری) و این یک مشکل اساسی برای این نوع آبسردکنها محصوب میگردد .

راهنمای خرید آبسردکن  نتیجه گیری :

چنانچه قصد صرف هزینه زیادی بابت آبسردکن را ندارید میتوانید از نمونه های بطری دار استفاده نمایید، وحتی میتوانید آبسردکن های بطری دار مجز به تصفیه آب را خریداری فرمایید که در دریچه مخزن آب دارای فیلتر تصفیه میباشند. در اصل همان کارکرد آبسردکن قابل اتصال به آب شهری را ارائه میدهد اما هزینه بسیار کمتری برای خرید و نگهداری آن صرف میگردد.

اکثر دستگاه های آب سردکن دارای آب گرم و سرد میباشند ، قصد شما از خرید آب سرد کن مطمعناً خرید دستگاهی است که آب سرد تهیه نماید بنابراین دستگاه های آب سردکنی که دارای آبگرمکن و سردکن هستند تنها مزیتی که نسبت به دستگاه های آب سردکن تک کاره دارند امکان تهیه یک لیوان نسکافه ، قهوه یا چایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

آب سردکن های قابل اتصال به شیر آب که دارای تصفیه آب میباشند ،  آب گواراتری را در اختیار شما قرار خواهند داد اما این درحالی است که شما میتوانید یک آبسرد کن معمولی خریداری فرمایید و سپس یک مخزن فیلتر دار بر روی آن قرار دهید تا به همان صورت آب تصفیه شده را در اختیار شما قرار دهد.

بعضی از آب سردکن ها نیز علاوه بر آب سرد و گرم آب ولرم در حد دمای محیط را نیز تولید مینمایند، این نوع آبسردکن ها برای افرادی مناسب است که آب سرد یا گرم مصرف نمینمایند و بیشتر نیاز به آبی متناسب با دمای محیط دارند.

حتماً بخوانید :   بهداشت آبسردکن ها

چه نکاتی در خرید آبسردکن باید در نظر گرفته شود :

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چه نوع آب سردکنی تهیه فرمایید (بطری دار یا قابل اتصال به شیر آب) میبایست مدلی را برای خرید انتخاب نمایید برای این منظور فاکتورهای زیر را باید در نظر داشته باشید:

ظاهر
توان مصرفی
میزان تولید آب گرم و سرد
کیفیت ساخت
استاندارد محصول
آبسردکن رومیزی یا آبسردکن ایستاده بخریم:
در این حیطه آب سرد کن ها به سه دسته کلی تقسیم میشوند:

آب سردکن های یخچال دار
آب سردکن های کابین دار
آب سردکن های رومیزی
آبسردکن ایستاده یخچال دار
آبسرد کن های یخچال دار دارای یخچالی در زیر دستگاه میباشند که عموماً حجم این یخچال حدود ۱۸ تا ۲۰ لیتر میباشد و برای دفاتر کار مناسب است.

آبسردکن ایستاده کابین دار:

آب سردکن های کابین دار در اصل هیچ مزیت خاصی نسبت به سایر آب سرد کن ها ندارند ، این آب سردکن ها مکانی در قسمت زیرین دستگاه دارند که امکان نگهداری لیوان یا سایر لوازم را در آن نگهداری فرمایید.

آبسردکن رومیزی :

این نوع آب سردکن ها فضای بسیار کمتری را نسبت به آب سردکن های رومیزی اشغال مینمایند و البته از قیمت بسیار کمتری نیز برخوردارند. اب سردکن های رومیزی را میتوان در محیط خانه ، اپن آشپرخانه ، کابینت آشپزخانه ، روی میزهای کشو دار و… استفاده نمایید. به طور کلی این نوع آب سردکن برای استفاده در منازل و محیط های کاری کوچک بسیار مفید میباشند.

خرید اینترنتی آبسردکن

در پایان امیدواریم که مقاله ” راهنمای خرید آبسردکن ” برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد ، شما میتوانید انواع آبسردکن ها را از همین وب سایت به صورت اینترنتی خریداری بفرمایید.

دیدگاه ها