X
    دسته بندی ها: مقالاتوبلاگ

ساخت آبسردکن

ساخت آبسردکن

در اواسط تابستان که دمای هوا بسیار بالا می رود همه ما مایل هستیم که از آب خنک برای آشامیدن استفاده کنیم. در سال های نه چندان دور از وسائلی مانند یخچال و کلمن برای تولید یخ و آب خنک استفاده می شد. اما امروزه استفاده از انواع مختلف آبسردکن ها برای تولید آب سرد بسیار متداول است. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ساخت آبسردکن کوچک که می تواند آب سرد مصرفی شما را تامین کند آشنا کنیم. برای ساخت چنین آبسردکنی نیاز به تجهیزات زیر دارید:

۱ – کولر ترموالکتریک پلتبیور TEC 12706
۲ – لیوان استیل ضد زنگ
۳ – کولر CPU آلومینیومی که برای تهیه آن می توانید از کامپیوترهای قدیمی استفاده کنید
۴ – باتری لیپو ۱۱.۱ ولت و جک XT60
۵ – جعبه غذای پلاستیکی

برای ساخت آبسردکن کوچک در قدم اول کولر ترموالکتریک پلتبیلور را بر روی درب جعبه غذای پلاستیکی قرار داده و به درب جعبه غذا را به اندازه کولر برش دهید. بر روی درب جعبه غذا سوراخ هایی را برای پیچ کردن کولر CPU و همچنین عبور سیم های کولر ترموالکتریک ایجاد کنید. کولر ترموالکتریک را با استفاده از چسب قطره ای به جعبه غذای پلاستیکی متصل کنید.

در ادامه با استفاده از چسب کولر CPU آلومینیومی را نیز به پشت درب جعبه غذای پلاستیکی وصل کنید. و با استفاده از سوراخ هایی که ایجاد کرده اید کولر را به در جعبه غذا پیچ کنید. حال می توانید درب را بر روی جعبه قرار داده ، مقداری آب را داخل دستگاه آبسردکن خود ریخته و آن را به باتری متصل کنید. برای تهیه آب سرد کافی است لیوان استیل ضد زنگ را از آب پر کرده و بر روی آبسردکن قرار دهید. این آبسردکن قادر است تا آب را به اندازه ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد خنک کند.


امین :