سردخانه دو مداره

سردخانه دو مداره
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

سردخانه دو مداره : سردخانه ها انبارهایی هستند که توانایی نگهداری و ذخیره مواد غذایی را در دمای پایین دارند. سردخانه ها معولا در انواع سردخانه های زیر صفر، بالای صفر، دو مداره و دو منظوره تولید می شوند. در این مقاله قصد داریم انواع سردخانه ها را بررسی کنیم.

سردخانه دو مداره

سردخانه های زیر صفر : سردخانه های زیر صفر برای ایجاد شرایط انجماد و دمای زیر صفر طراحی و ساخته می شوند. از سردخانه های زیر صفر برای ذخیره و نگه داری مواد غذایی فاسدپذیر مانند گوشت دام و طیور و محصولاتی مانند همبرگر، بستنی و پنیر پیتزا استفاده می شود. در ایران سردخانه های زیر صفر با قابلیت ایجاد دمای حداکثر ۳۲ درجه زیر صفر و در ظرفیت های ۱.۵ تا ۷۰ اسب بخار تولید می شوند.

سردخانه های بالای صفر : سردخانه های بالای صفر برای ایجاد شرایط دمای سرد بالای صفر و معمولا ۱ تا ۵ درجه سانتی گراد ساخته می شوند. از این سردخانه ها برای نگهداری موادی مانند میوه و سبزی استفاده می شود زیرا دمای زیر صفر منجر به فساد میکروبی، شیمیایی یا فیزیکی این مواد می شود. استفاده از این سردخانه ها نیازمند اعمال فرایندهای سردکردن، درجه بندی، التیام، واکس زنی و بسته بندی محصولات است.

سردخانه دو مداره چیست  ؟

سردخانه دو مداره : همانطور که اشاره شد سردخانه ها معمولا به دو صورت سردخانه های زیر صفر و بالای صفر طراحی و ساخته می شوند. سردخانه های دو مداره به صورت سالن های جداگانه ساخته می شوند که هر کدام از این سالن ها زیر صفر یا بالای صفر هستند.

حتماً بخوانید :   سردخانه بالای صفر

سردخانه دو مداره : گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که در آن محصولات در سالن های زیر صفر یا بالای صفر کاهش پیدا می کند و ظرفیت سالن خالی می ماند. در سردخانه های دو منظوره این قابلیت وجود دارد که دما به بالا یا زیر صفر قابل تغییر باشد تا بتوان از آن ها در ذخیره محصولات مختلف استفاده کرد.

احداث سردخانه دو مداره

گروه صنعتی اسکندری با ۲۵ سال سابقه درخشان در امر اجرای انواع طراح های سردخانه های صنعتی در کشور آماده ارائه مشاوره در فرایند راه اندازی سردخانه زیر صفر و بالای صفر می باشد

دیدگاه ها