سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۹, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

شیر یک مواد بسیار مفید می باشد و نگهداری از آن بسیار حساس می باشد . بنابراین در نگهداری به طوری از آن نهداری شود که هیچ گونه میکروب و بانکری به داخل آن نفوز نکند . روش های مختلفی برای نگهداری از شیر و مواد لبنیاتی وجود دارد که یکی از آن استفاده از سردخانه لبنیات می باشد . نگهداری از محصولات در سردخانه به دو روش زیر انجام می شود .

انواع نگهداری در سردخانه لبنیات :

نگهداری و ذخیر سازی به صورت دمای بالاتر از صفر
نگهداری و ذخیر سازی به صورت دمای زیر صفر

اهمیت نگهداری لبنیات در سردخانه

همانطوری که می دانید تغذیه سالم یکی از عوامل مهم در سلامتی انسان است . فردی می تواند شاداب، سالم، برنک و با استعداد باشد که ضمن رعایت سایر نکات بهداشتی از تغذیه متنوع و متعال هم برخوردار باشد. در جامعه ما بعضی افراد به علت کمی بضاعت مالی نمی توانند تغذیه مناسب داشته باشند ولی اگر نکات ظریفی را در زمینه مسائل تغذیه ای بدانند می توانند با همین ب تساعد کم نیز حداقل نیاز روزانه خود و خانواده را تامین کنند.

بعضی دیگر بضاعت متوسط یا خوبی دارند ولی آگاهی لازم را در زمینه اینکه چه نیاز های تغذیه ای دارند، چه غذایی بخرند، چگونه غذا ها را طبخ کنند، چگونه در ترکیب با سایر غذا هاسر سفره بگذارند و مصرف کنند، ندارند. طریقه نگهداری مواد غذایی خام یا پخته، طریقه طبخ آنها، طریقه مصرف آنها یعنی در چه زمانی و با چه حجمی مصرف شوند، همه این نکات در داشتن یک تغذیه خوب و سالم تاثیر دارند.

حتماً بخوانید :   آبسردکن صنعتی

سردخانه لبنیات

شیر و فرآورده های آن از منابع غنی از مواد مغذی خصوصأ کلسیم هستند. کلسیم چارچوب اصلی استخوان ها و دندانها را تشکیل می دهد. اما دقت در خرید و نگهداری این محصولات به علت فسادپذیری بالای آنها، از اهمیت شایانی برخوردار است.

فرآورده های لبنی ناید دارای بوی نامطبوع بوده و بایستی بافت طبیعی داشته باشند. یکی از حساس ترین مسائل در مورد این گروه حفظ زنجیره سرما است. یعنی محصولات ای از لحظه تولید در کارخانه تا هنگام انتقال به مراکز فروش باید در دمای یخچال ۶-۴ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. شر استریلیزه از این قاعده مستثنی بوده و تا زمان باز نشدن درب آن در صورت نگهداری در شرایط خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب، تا ماه ها قابلیت نگهداری در خارج از یخ پال را دارا می باشد.

تولید و فروش سردخانه لبنیات

مجموعه کولد میکر ( گروه صنعتی اسکندری ) تولید کننده انواع تجهیزات سرمایشی نظیر آبسردکن ، یخساز ، یخ خرد کن و سردخانه ، این افتخار را دارد که با ۲۰ سال سابقه درخشان در صنعت تولید و تجهیز سیستم های سرمایشی در خدمت شما هموطنان گرامی باشد. چنانچه نیاز به خرید سردخانه لبنیات دارید می توانید جهت مشاوره و خرید با واحد فروش مجموعه کولد میکر تماس بگیرید.

دیدگاه ها