طرز کار آبسردکن | دستگاه آبسردکن چگونه کار می کند؟

طرز کار آبسردکن
نویسنده am.admin تاریخ دی ۳۰, ۱۳۹۶ دسته دسته‌بندی نشده
طرز کار آبسردکن | دستگاه آبسردکن چگونه کار می کند؟
Rate this post

آبسردکن همانطور که از نامش پیداست، یک شیوه ای است که آب را در زمان کم سرد می کند و برای دسترسی آسان به آب آشامیدنی خنگ مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آبسردکن امروزه به یک بخش ضروری از جامعه تبدیل شده است. امروز در این مقاله به بررسی طرز کار آبسردکن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

طرز کار آبسردکن

• برخی از دستگاه های آبسردکن دارای فیلتر تصفیه آب بوده و از یک بطری آب مورد نیاز خود را تامین می کنند.
• دیگر آبسردکن ها نیز آب مستقیم از یک خط آب شهری ارائه می دهند.

 

طرز کار آبسردکن

 

چگونه یک دستگاه آبرسانی کار می کند؟

اکثر آبسردکن ها معمولا از یک روش ساده برای خنک کردم آب استفاده می کنند .

در داخل آبسردکن شیری است که مانع از ورود آب از بطری به آبسردکن می شود. آب داخل آبسردکن به یک مخزن تغذیه وارد می شود، جایی که با استفاده از یک مبرد منجمد می شود. یک مبرد مایع خنک کننده است که در لوله هایی که در نزدیکی مخزن در آبسردکن واقع شده اند، گردش می کند. این مبرد به دلیل فشار در لوله هایی که توسط یک کمپرسور داخل کولر آب ساخته شده است، از مایع به گاز تغییر می کند، زیرا در لوله ها به سمت مخزن حرکت می کند. گاز خنک شده در لوله آب از طریق یک دریچه مجبور می شود تا حتی سردتر شود.

طرز کار آبسردکن

هنگامی که مبرد در قالب گاز قرار می گیرد و در لوله ها گردش می کند، توانایی جذب گرما را از آب معدنی موجود در مخزن به وجود می آورد و آب سرد و طراوت آن را به راحتی در دسترس قرار می دهد. حرارت در مبرد سپس از کولر آب خارج می شود.

همانطور که آب موجود در مخزن خالی می شود ، دستگاه مخزن را دوباره پر می کند و این روند دوباره شروع می شود. اگر مخزن آب به طور کامل در هنگام تخلیه خالی باشد، چند دقیقه قبل از اینکه کدستگاه ابسردکن آب را به درجه حرارت پایین خنک کند، چند دقیقه طول می کشد.

دیدگاه ها