فرایند تولید یخ در دستگاه یخساز

فرایند تولید یخ در دستگاه یخساز
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

شما ممکن است فکر کنید که ساخت یخ بسیار کار ساده ای می باشد فقط آب را به مخزن آب فریزر بریزید و به چند ساعت تبدیل یخ تبدیل شود. به نظر میرسد کار ساده ای است ! در این بخش میخوایم فرایند تولید یخ در دستگاه یخساز را برای شما توضیح داده و مراحل آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید …

فرایند تولید یخ در دستگاه یخساز

اصلی ترین عنصر یخ، همان طور که شما احتمالا می دانید، آب است. اما شما نمیتوانید آب های قدیمی را به یک ساز یخ بریزید : یخ خوب نیاز به آب سالم و بهداشتی دارد . بنابراین، بخش اول دستگاه یخساز یک فیلتر است که تمام آلودگی ها (ذرات گرد و غبار و خاک) و اکثر مواد شیمیایی حل شده را حذف می کند از این فیلتر خارج شده است آب ترد، تمیز و روشن است که یخ تیز، تمیز و روشن را ایجاد می کند. لازم به ذکر است که در ماه یک بار نیاز است فیلتر یخساز را تعویض نماید.

 

حالا که آب سالم و بهداشتی در اختیار داریم، می توانیم آن را تبدیل به یخ کنیم. اکثر سازندگان دستگاه یخساز خانگی و صنعتی در اطراف دستگاه یک سینی تعبیه کرده اند که دارای افقی یا مستطیلی است و یک سوپاپ بالای این جریان آب را کنترل می کند و سینی را با آب کافی پر می کند تا شکل یخ را تشکیل می دهد. از آنجا که این سینی درون فریزر قرار دارد، سرد می شود و آب شروع به یخ می کند. در اطراف یک سنسور است که دمای آب را اندازه گیری می کند، منتظر رسیدن به یک دمای خاص (معمولا حدود -۱۲ درجه سانتی گراد / ۱۰ درجه فارنهایت) است.

حتماً بخوانید :   بررسی یخ

فرایند تولید یخ در دستگاه یخساز

پس از رسیدن به این درجه سرما ، آب به طور جامد یخ زده و آماده برای برداشتن است. بعد از تولید یخ در داخل شبکه گالوانیزه یخ ها بیشتر به سطوح میچسباند، بنابراین شما نمیتوانید آن ها را به آسان جدا کنید .به همین دلیل می باشد که سازندگان دستگاه یخساز زیر سینی یخ یک عنصر گرمایش الکتریکی کوچک تعبیه کرده اند که باعث می شود کمی سینی را گرم کنید و یک لایه ی بسیار نازکی از آب بین یخ و سینی ایجاد شود. همین امر باعث می شود که بین یخ و شبکه آهنی تولید یخ روان کاری شود و در نتیجه یخ از شبکه جدا شده و به داخل سطل نگهداری یخ اضافه شود.

دیدگاه ها