X
    دسته بندی ها: مقالاتوبلاگ

فواید یخ پولکی

یخساز پولکی

یخ پولکی

برخلاف تصور عموم که فکر میکنند فقط کاربرد یخ در مصارف خوراکی است , این ماده با ارزش که از سرد کردن آب به‌وجود می‌آید , در صنعت های متفاوت نیز به فعالیت گرفته می شود . اما می بایست دقت داشت که یخ ها گونه های مختلفی دارند که تفاوت آنها در خاصیت فیزیکی آنها است . بخشی که ما از یخ به یاد داریم همیشه در صنعایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

خاصیت فیزیکی یخ پولکی :

یخ پولکی ( Flake ice ) بسیار کوچک و مسطح است. یکی‌از خصوصیت های دارای اهمیت یخ پولکی این است که مرحله تماس بیشتری دارد و به همین جهت میتواند به تمامی نقاط بدنه اجسام چسبیده و در نتیجه به سرعت آنها را خنک تر نماید . بدین ترتیب این دسته یخ یعنی یخ پولکی بازدهی بیشتری خواهد داشت.

دقت داشته باشید که ضخامت یخ های پولکی نسبت به دیگر انواع یخ ها کمتر خواهد بود به راحتی و البته به سرعت به آب تبدیل می شود ، از آنجایی که این یخ میتواند در مدت زمان بسیار کمی با ماده ای دیگر امیخته شود از همین رو یخ پولکی را در بتن ریزی نیز استفاده مینمایند تا هرچه سریعتر بتن خنک تر شده و شکل خود را تثبیت نماید.

یکی از مشکلاتی که عموماً افراد با آنها مواجه هستند چسبیدن یخ های حبه ای به همدیگر میباشد ، البته این مورد در بخ های پولکی صدق نمیکند و همانقدر که ذخیره سازی یخ های معمولی در مخزن سخت تر است به همان اندازه ذخیره سازی یخ های پولکی ساده تر خواهد بود.

وسیع ترین مورد ها کاربرد یخ پولکی در صنعت های غذایی است . از این گونه یخ می توان در ماهیگیری و ذخیره مواد غذایی دریایی استفاده کرد . همینطور یخ پولکی در ذخیره مواد گوشتی نیز کاربرد دارد . معمولا دمای داخلی تن حیوان‌ها حدود ۳۷ تا ۳۸ درجه سانتی گراد است که شاید بعد از ذبح خرابی گوشت این حیوان ها ذبح شده را در پی داشته باشد . برای خودداری از این مسائل فورا بعد از ذبح بر روی گوشت حیوان یخ پولکی ریخته می شود تا گوشت حیوان سلامت کامل را داشته باشد.

یخ ساز پولکی دستگاهی است که به طور مخصوص یخ پولکی ساخت می نماید . قطعات حیاتی این دستگاه ها مخزن , درام و تیغه است . مکانیزم یخ ساز پولکی به‌این نوع است که یخ با به کار گیری از یک تیغه ساییده و به یخ پولکی تبدیل می نماید .

یخ ساز پولکی ساخت کولد میکر

وب سایت کولد میکر یکی از تولید کنندگان یخساز های پولکی در ایران میباشد که تا به این لحظه توانسته بهترین و البته دقیق ترین دستگاه ها را همراه با یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می نماید. همچنین وب سایت فروشگاهی کولد میکر انواع دیگر دستگاه های یخساز را نیز به فروش میرساند که میتوانید به راحتی با مراجعه به فروشگاه یخساز های کولد میکر انواع دستگاه های تولید یخ را مشاهده فرمایید.

مشاوره خرید یخساز

شما عزیزان میتوانید به راحتی برای اینکه اطلاعات کامل ترین در مورد انواع ماشین های یخسازی دریافت نمایید و هر سوالی که در ذهن خود دارید با ما در میان بگذارید بایستی با شماره تماس ۰۹۱۴۳۸۸۵۵۹۰ در ارتباط باشید.

FR :