چرا باید مخزن آبسردکن استیل نگیر ( غیر مغناطیسی ) باشد

مخزن آبسردکن
نویسنده am.admin تاریخ اسفند ۷, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

فرایند تامین آب خنک در اکثر دستگاه های آبسردکن بدون استثنا یکسان می باشد به این صورت که آب از طریق تنگ آب بالای دستگاه یا لوله کشی شهری به داخل مخزن ریخته می شود. اطراف مخزن آبسردکن با لوله های برودتی محصور شده است و سرمایش از طریق لوله ها به مخزن و از مخزن به آب منتقل شده و در نتیجه آب خنک می شود دور لوله های برودتی و مخزن آب آبسردکن جهت جلوگیری از اتلاف سرمایش تولید شده به شدت با استفاده از فوم تزریقی عایق بندی شده است.

در رابطه با استیل نگیر بیشتر بدانید..

تمامی دستگاه های آبسردکن جهت کنترل میزان آب مخزن مجهز به شناور می باشند .زمانی که شما به اندازه یک لیوان آب از آبسردکن دریافت می کنید به میزان آب کم شده از مخزن ، آب به داخل مخزن ریخته می شود.

چرا باید مخزن آبسردکن استیل باشد

تمامی فلز ها از جمله گالوانیزه ، مس ، آلومینیوم بشدت در برابر آب واکنش نشان می‌دهند و باعث تغییر طعم و ساختاری مولکولی آب می شوند. به همین دلیل جنس مخزن آب سردکن باید از استیل استنلس ۳۰۴ باشد. کروم نیکل یا همان استیل استنلس ضد زنگ تنها فلز در دنیا می باشد که در برخورد با آب هیچ واکنشی نشان نمی دهد نه تنها آب بلکه با هیچ گونه ماده دیگری واکنش نشان نمی دهد و کاملا بهداشی می باشد و به همین خاطر است که تمامی لوازم خوراکی و بهداشتی باید از جنس استیل نگیر یا همان کروم نیکل باشد .

حتماً بخوانید :   مخزن آبسردکن با تصفیه آب

بعضی از تولید کنندگان آبسردکن های چینی و ایرانی برای کاهش هزینه تولید خود از ورق های گاولنیزه یا حتی آلومینیوم و مس برای ساخت مخازن آبسردکن استفاده می کنند که همین امر باعث شده است که طعم و مزه آب بشدت تغییر کرده و حتی سلامتی استفاده کننده از آبسردکن به خطر بی افت

آبسردکن های ارایه شده توسط فروشگاه cold maker به این نکته توجه داشته و به غیر از مخزن آبسردکن که از جنس استیل کروم نیکل می باشد ، حتی لوله های انتقال آب آن را نیز از جنس کروم نیکل تولید شده است که علاوه بر حفظ سلامتی شما، لذت نوشیدن آب گوارا به شما تقدیم می کند.

دیدگاه ها