نظافت آبسردکن خانگی
نظافت آبسردکن خانگی
نویسنده امین تاریخ اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

نظافت آبسردکن خانگی : امروزه اکثر دستگاه های آبسردکن های خانگی موجود در بازار دارای قابلیت گرم کردن آب می باشند. دستگاه های مخصوص آبگرمکن های داغ در تمام اشکال و اندازه ها وجود دارد. بنابراین، قبل از شروع تمیز کردن، بهتر است از راهنمای خود برای دستورالعمل های تمیز کردن خاصی برای مدل خود مشورت کنید. اگر کتابچه راهنمای خود را از دست داده اید، می توانید کتابچه راهنمای آنلاین را با جستجو برای محصول خاص و شماره مدل پیدا کنید. همچنین، همیشه قبل از تمیز کردن، دستگاه خود را از برق جدا کنید. با تمیز کردن بیرون شروع کنید و سپس روی مخزن داخل آن کار کنید.

مراحل نظافت آبسردکن خانگی با آب جوش

۱ – ابتدا پارچه تمیز را خیس کنید. یک تکه صابون از ظرفشویی را به ۴ فنجان آب (حدود یک لیتر) اضافه کنید. آن را مخلوط کنید، سپس آن را خیس کنید تا مرطوب شود.

( توجه : استفاده از مایع سفید کننده خودداری کنید )

۲ – با استفاده از پارچه مرطوب، بدنه دستگاه را مالش دهید. اگر مناطق خاصی کثیف وجود داشته باشد، تمرکز خود را بر مالش آن مناطق کاهش دهید. در صورت لزوم دوباره به محلول بروید. فراموش نکنید که به هم بزنید.

۳ – پارچه را به خوبی بشویید. ، یا یک پارچه تمیز انتخاب کنید. آن را در آب تمیز بفشارید و کمی آن را بردارید. برای پاک کردن هر صابونی که روی آن گذاشته اید، دستگاه را پاک کنید.

۴ – پس از اتمام شستشو، از یک حوله استفاده کنید و با آن بدنه دستگاه را خشک کنید. مانندن آب در اطرف دستگاه مناسب نیست ، زیرا می تواند باکتری ها رشد کند.

۵ – سینی کوچک زیر شیر های آبسردکن را تخلیه و پاک کنید. اگر مخزن دارای سینی چکه ای باشد، آن را تمیز کنید. هر آب آن را بیرون بریزید و آن را با صابون و آب پاک کنید. آن را با یک پاکت تمیز با آب تمیز آن را بشویید.

۶ – واحد را جدا کنید قبل از تمیز کردن، مطمئن شوید که دستگاه از دیوار جدا شده است. همچنین، اجازه دهید که دستگاه حداقل یک ساعت خنک شود. هنگام تمیز کردن داخل دستگاه، نمیخواهید با آب گرم و قطعات گرم آشفته شوید.

حتماً بخوانید :   لوازم آبسردکن

۷ – بطری اب را بردارید اگر آن را داشته باشد، بطری را از دستگاه جدا کنید. اگر خالی است، آن را کنار بگذارید اگر هنوز در آن آب وجود دارد، در حالی که شما در حال کار بر روی دستگاه کار می کنید.

نظافت آبسردکن خانگی

۱ – قبل از تمیز کردن، مطمئن شوید که دستگاه از برق جدا شده است. همچنین، اجازه دهید که دستگاه حداقل یک ساعت خنک شود. هنگام تمیز کردن داخل دستگاه، نمیخواهید با آب گرم و قطعات گرم آشفته شوید.

۲ – بطری را از دستگاه جدا کنید. اگر خالی است، آن را کنار بگذارید اگر هنوز در آن آب وجود دارد، در حالی که شما در حال کار بر روی دستگاه کار می کنید، آن را روی آن قرار دهید تا چیزی در آن نباشد

۳ – داخل مخزن آبسردکن خانگی بررسی کنید تا ببینید آیا آب در آن وجود دارد. اگر این کار را می کند، آب را با استفاده از شیر های آب سرد و گرم تخلیه کنید.

۴ – در صورت امکان مخزن از دستگاه جدا کنید. بعضی از واحدها به شما اجازه می دهند مخزن را برای تمیز کردن بردارید.

  • ممکن است لازم باشد قبل از مخزن موارد دیگری مانند فیلتر یا کاور را از دستگاه جدا کنید.
  • برخی از دستگاه های آبسردکن خانگی به شما این امکان را نمیدهند که مخرن را بردارید. اغلب، آنها توصیه می کنند آب جوش را در واحد نصب کنید تا آن را پاکسازی کنید

۵ – زمانی که مخزن آبسردکن را تمیز کردین، آن را خشک کنید. ممکن است لازم باشد برخی از نقاط داخل دستگاه را نیز تمیز کنید، مانند دهانه ورودی، اما این بستگی به دستگاه شما دارد. مخزن را به داخل دستگاه بازگردانید.

دیدگاه ها