چرا یخساز بخریم؟

یخ
نویسنده FR تاریخ شهریور ۷, ۱۳۹۷ دسته مقالات وبلاگ

چرا یخساز بخریم؟

آیا تا بحال به این موضوع تفکر نموده اید که یخ چه فوایدی دارد؟ و به چه شکل می توان یخ حبه ای و استاندارد برای مصرف در خانه و یا این که کسب و فعالیت ایجاد کرد؟

همگی ما در دمای بالای فصل تابستان تشنگی غیر قابل وصف ناشی از گرمای هوا را تجربه کرده و از یخ حبه ای ساخت شده در یخچال فریزر استفاده کرده ایم . ولی به کار گیری از نصب یخچال فریزر برای ایجاد یخ دارای معایب زیادی است

 

معایب ایجاد یخ حبه در یخچال فریزر خانگی

گاهاً به چشم میخورد که‌ یخ های درون یخچال فریزر با ذخیره مواد غذایی یخ‌زده مثل گوشت و مرغ در کنار یخ ها رایحه بر می‌دارد .

این مسائل سبب می شود یخی که با قرار دادن سینی در داخل فریزر مزه و بوی نامناسبی داشته باشد . همینطور ریختن آب سینی به یخچال سبب یخ زدن و برفک برداشتن آن می شود .

برای رفع این نقص‌ بعضی از سازندگان دستگاه ها و امکانات سرمایشی مبادرت به پباده سازی و ایجاد اشکال یخ سازهای خانگی و تولیدی نمودند .

جالب است بدانید که اولین نمونه از یخ سازهای دنیا برای نخستین دفعه در سال ۱۹۳۰ در آلمان پباده سازی و تجاری سازی شدند . اختراع کننده این دستگاه های سرمایشی پروفسور یورگن هنس آلمانی بود .

 

اشکال کاربرد یخ حبه ای

با استفاده از دستگاه های یخ سازی خواهید توانست یخ های حبه ای را با کیفیت عالی تولید نمایید.

ولی دیدنی است بدانید که کاربرد یخ حبه ای ایجاد شده به وسیله یخ سازها محدود به مصارف خوراکی نیست . یخ حبه ای برای جدا کردن آدامس از روی خرقه یا این که فرش , گرم کردن برنج , رفع کبود پوست و جدا کردن چربی از طعام موءثر است .

حتماً بخوانید :   یک یخساز هتلی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

 

چرا یخساز بخریم؟

دستگاه های یخ سازی آزتک ساخت مرز و بوم ترکیه با بهره گیری از قطعات اصل و توانمند و استاندارد CE اروپا در اشکال خانگی , رستورانی , کافی شاپی و صنعتی ساخته می شوند .

این یخ سازها قادرند در کمترین زمان ممکن  آب را به یخ تبدیل نمایند . یخ حاصل از ایجاد این محصول ها تماما بلوری بوده و به دلیل به کارگیری از استیل استنلس در ساخت مخزن به طور کامل بهداشتی و بدون مزه و رایحه میباشند .

 

گونه های یخ ساز خانگی

یخ سازهای خانگی , فست فود , کافی شاپی و رستورانی آزتک با گنجایش های ۱۰ , ۱۵ , ۴۰ و ۵۰ کیلویی ساخته می شوند . این یخ سازها قادر می‌باشند یخ بلوری را در سایزهای گوناگون ایجاد کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند .

به دلیل به کار گیری از قطعات استاندارد و مونتاژ طبق معیارهای مورد تایید سازمان استاندارد و وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران به کار گیری از این محصول ها برای مصرف کنندگان اهل ایران توصیه میشود .

یخ سازهای آزتک به طور انحصاری به وسیله مجموعه صنعتی اسکندری ( EIG ) وارد کشور می‌شوند .

این تیم صنعتی با بیشتراز ربع قرن سوابق کار در مورد ساخت گونه های تولیدها سرمایشی , آبسردکن , هیتر , دستگاه جوجه کشی و مه ساز واحد برگزیده تولیدی شمال غرب سرزمین در سال ۹۵ به دلیل رعایت حقوق مصرف کنندگان انتخاب شده است.

دیدگاه ها