یخساز اتوماتیک خانگی چیست؟

یخساز اتوماتیک خانگی چیست؟
نویسنده FR تاریخ خرداد ۱۴, ۱۳۹۸ دسته مقالات وبلاگ

یخساز اتوماتیک خانگی چیست؟

شاید شما هم اسم این دستگاه ها را شنیده باشد ولی منظور از یخساز اتوماتیک خانگی چیست؟ در این مقاله شما را با یخساز اتوماتیک آشنا خواهیم کرد. یخساز خانگی به یخسازی گفته می شود که در هر شبانه روز ۱۰ الی ۱۵ کیلو یخ تولید میکنند. یخساز خانگی از ابعاد کوچکتری برخوردار بوده و مخزن یخسازی آنها نیز دستی پر می شود. لذا کاربر میتواند این یخ سازها را در کمد و مکان های فاقد آب لوله کشی نیز قرار بدهد. یخساز اتوماتیک ، لذت نوشیدن شربت ها و آبمیوه های گوارا و خنک را در روزهای گرم برای کاربر به ارمغان می آورند.

در ابتدا باید بدانید که  یخسازهای اتوماتیک در دو طرح نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید می شوند. هر کدام از این نوع یخسازها مزیت های خاص خود را دارد. در ادامه هر یک از این یخسازها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

یخساز اتوماتیک

به یخسازهایی اتوماتیک گفته می شود که کارکرد آنها تمام خودکار و بدون دخالت کاربر می باشد. در این نوع دستگاه ها کاربر فقط یخساز را نصب و راه اندازی می کند. در نهایت کاربر به هنگام نیاز ، از یخ های موجود در مخزن آن نهایت استفاده را می برد. یخساز های اتوماتیک یخ های کاملا شفاف و به شکل مکعب ریز تولید می کنند. روند تولید یخ در این دستگاه ها کاملا بهداشتی می باشد لذا این یخ ها بیشتر مصرف خوراکی دارند.

یخساز های اتوماتیک به دو نوع نیمه خودکار و تمام خودکار تقسیم می شوند.

یخساز نیمه اتوماتیک

در یخ سازهای نیمه اتوماتیک کاربر بعد از نصب و راه اندازی باید مخزن آب آن را به روش دستی پر کند. زیرا این نوع یخسازها قابلیت وصل شدن به آب لوله کشی شده را ندارند. در یخساز های نیمه اتوماتیک ، دستگاه بهنگام پرشدن مخزن یخ ، روند یخسازی را متوقف می کند. در این مواقع یخساز بصورت آماده فقط دمای داخل مخزن یخ را پایین نگه می دارد تا یخ ها آب نشوند.

یخساز نیمه اتوماتیک

از مزایای این نوع یخسازها میشود گفت که کاربر می تواند در مخزن یخ آن ، آبمیوه نیز قرار دهد. بدین ترتیب یخساز ، حبه های یخی میوه ای بسیار گوارا ایجاد میکند. همچنین این یخسازها وزن و اندازه کوچکتری دارند ، بگونه ای که می توان آن را در درون کمد قرار داد. در مکان هایی که لوله کشی آب در آنجا وجود ندارد ، می توان از یخسازهای نیمه اتوماتیک استفاده کرد. ظرفیت تولید یخ در این نوع دستگاه ها معمولا بین ۱۰ الی ۱۵ کیلو در شبانه روز میباشد.

حتماً بخوانید :   آبسردکن استیل

یخساز تمام اتوماتیک

در یخسازهای تمام اتوماتیک ، کاربر فقط دستگاه را به برق و آب وصل کرده و آن را روشن می کند. سپس یخساز بصورت اتوماتیک بهنگام کم شدن و یا خالی شدن مخزن یخ ، آب وارد قالب ها کرده و آنها را به یخ تبدیل میکند. این دستگاه ها بر اساس استاندارد ها و موارد بهداشتی ساخته می شوند. لذا یخ حاصل از آنها کاملا بهداشتی و خوراکی میباشد. یخسازهای اتوماتیک ، یخهای حبه ای بلوری و بدون برفک ایجاد می کنند. البته قالب یخسازی این نوع دستگاه ها دارای دو سایز مختلف می باشد. لذا کاربر به دلخواه یکی از آنها را می تواند انتخاب کند.

در یخسازهای تمام اتوماتیک ، دستگاه بعد از پر شدن مخزن یخ به حالت آماده باش قرار می گیرد و از ادامه عملیات یخ سازی دست نگه می دارد تا اینکه مخزن یخ از طرف کاربر خالی و یا کم شود.

یخسازهای تمام اتوماتیک می توانند در هر شبانه روز ۴۰ الی ۵۰ کیلو گرم یخ تولید کنند. از این دستگاه ها می توان در منزل ، رستوران ، هتل و … استفاده کرد.

یخساز اتوماتیک خانگی گروه صنعتی کولد میکر

گروه صنعتی کولد میکر سابقه ای بالغ بر ۲۶ سال فعالیت در حوزه تجهیزات صنعتی دارد. این گروه در طی سالیان متمادی توانسته است به خوبی محصولات خود را بر اساس تکنولوژی های به روز و قطعات با کیفیت تولید کند. در زمینه یخسازهای اتوماتیک خانگی نیز ، گروه صنعتی کولد میکر ، یخسازهای اتوماتیک خارجی آزتک و آلبرتینی را به صورت انحصاری به بازار ارائه می دهد. این یخسازها ساخت کشور ترکیه و تحت لیسانس ایتالیا می باشند. لذا از قطعات بسیار باکیفیت ، راندمان عالی و عمر مفید طولانی برخوردار می باشند.

جهت تضمین اصالت کالا و تضمین کیفیت ، یخسازهای اتوماتیک خانگی از طرف گروه صنعتی کولد میکر شامل ۱۲ ماه ضمانت نامه و ۱۰ سال خدمالت پس از فروش می باشند.

دیدگاه ها