یخچال چگونه کار می کند ؟

یخچال چگونه کار می کند
نویسنده am.admin تاریخ بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ دسته وبلاگ

یک یخچال چگونه کار می کند ؟

یخچال چگونه کار می کند – زمانی بعداز خواندن این مطلب  که شما مفروط به نوشیدن یک نوشیدنی خنک در روز گرم هستید،شما یک یخچال و پردازنده ی فریزربرای سپاسگزاری از آن برای نوشیدنی های زیبا و خنک خواهید داشت نوشیدنی هایی مانند آب سرد و یا حتی  یخ  در بهشت. در زمان های قدیم  شما باید ثروتمند و یا در رتبه ی بالایی بودید که یک نوشیدنی سرد با تکه های یخ شناور داخل آن داشته باشید. امروزه ما یخچال را  در نظر میگیریم ولی زمانی حمل و نقل هایی مقدر شده بود  تا  بلوک های بزرگی از یخ در سراسر جهان در عایقی نگهداری می شدند تا به ثروتمندان فروخته شوند.

قبل از یخچال ها نگهداری غذا ها کار بزرگی بود  . شما باید غذا ها را نمک می زدید یا در زمستان میتوانستید مواد غذایی را در برف ها دفن کنید و امیدوار باشید که جانوران آنها را پیدا نکنند.

خنک سازی اختراعی بود که روش روزمره ی زندگی مارا تغییر داد. امروزه ما می توانیم غذا را به آسانی نگه داریم بنابراین ما نگرانی کمتری درباره ی زمانی که بیماری های منتقله از غذا وجود داشته باشد داریم.ذخیره ی مواد غذایی با ثبات تر نیز است. یک گالن از شیر می تواند تا چند هفته در یخچال سالم بماند برخلاف چندین ساعت در آشپزخانه ی شما .این یک کار  بزرگ است. این به این معنی است که اگر که می خواهید ذخیره ی منظمی از شیر را داشته باشید نیاز نیست شما یک گاو رادر حیات خلوتی خود نگهدارید .

حتماً بخوانید :   همه چیز در مورد گاز یخچال - انواع گازهای خنك كننده

 

یخچال چگونه کار میکند

از مهم ترین اصول خنک سازی در کار لوازم خانگی  :

تهویه ی مطبوع  است. تخمین زده شده است که حدود ۵ درصد از تمام انرژی های مورد استفاده در آمریکا صرف خنک نگه داشتن خانه هایمان است. این خیلی شگفت انگیز است به خصوص شما این واقعیت را در نظر می گیرید که قاعده ی ساخته شده در پشت اکثر خنک سازی ها ساده است. دراینجا یک جمله است :زمانی که مایع تبخیر می شود در این روند گرما را جذب می کند. اگرشما میخواهی از گرما خلاص شوید شما به یک محور مایع  نیاز دارید که مایع را به حالت گازی تبدیل کند.

دیدگاه ها