یخساز حبه ای و انواع دستگاه تولید یخ حبه ای
یخساز حبه ای
نویسنده FR تاریخ آذر ۱۰, ۱۳۹۸ دسته مقالات

دستگاه یخساز حبه ای

حالت جامد آب به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله پرکاربرد ترین حالت های یخ می توان یخ حبه ای ، یخ قالبی ، یخ پودری و یخ پولکی را نام برد. از بین تمامی این نوع یخ ها ، یخ های حبه ای بیشترین مصرف را دارا می باشند. یخ حبه ای توسط دستگاهی بنام یخساز ایجاد میشود. با توجه به اینکه مصرف اصلی یخ های حبه ای استفاده از آنها برای مصارف خوراکی و خنک نمودن نوشیدنی ها و مایعات می باشد ، یخ های حبه ای به طور کاملا بهداشتی تولید میشوند.

با توجه به نیاز و بر اساس ظرفیت دستگاه ، یخسازهای حبه ای در انواع مختلف خانگی ، یخساز رستورانی و یخساز صنعتی تولید میشوند.

بررسی یخساز خانگی

در منزل برای ایجاد یخ حبه ای و بلوری علاوه بر یخچال از دستگاه یخساز خانگی نیز می توان بهره برد. اگر بخواهیم به مزایای یخساز خانگی نسبت به یخچال اشاره کنیم باید گفت سرعت تولید یخ در دستگاه یخساز بسیار بیشتر از یخچال میباشد. همچنین توسط دستگاه می توان در مدت زمان کوتاه حجم بسیار بیشتری یخ بهداشتی و خوراکی تولید نمود. علاوه بر این یخساز خانگی وزن و ابعاد کوچکی دارد ، به طوریکه میتوان آن را در کمد و یا کابینت نیز نگه داشت. مخزن این نوع یخساز به صورت دستی پر میشود و دستگاه نیازی به لوله کشی آب ندارد. از این رو می توان یخساز خانگی را حتی در مکان فاقد لوله کشی آب همچون اتاق کار ، اداره و … نیز استفاده کرد. این نوع دستگاه ها در زمان تکمیل ظرفیت مخزن از یخ به حالت آماده باش قرار میگیرد تا اینکه کاربر بخواهد دوباره قالب های یخساز را از آب پر نماید.

بررسی یخساز رستورانی

یخساز رستورانی در مقایسه با یخساز خانگی ظرفیت بیشتری در تولید یخ حبه ای دارد. همچنین آبگیری در این نوع یخسازها به صورت اتوماتیک شکل میگیرد و دستگاه باید به شبکه آب رسانی وصل باشد. معمولا ظرفیت تولید یخ در این نوع یخسازها بین ۴۰ و ۵۰ و یا ۵۵ کیلوگرم در طول شبانه روز میباشد. از این رو در مکان های شلوغ که به یخ حبه ای نیاز دارند می توان از این نوع یخسازها استفاده کرد. زیرا یخساز رستورانی به راحتی پاسخگوی این نیاز میباشد.

از دیگر مشخصات یخساز رستورانی باید بدنه بهداشتی آن را نام برد. بعنوان یک استاندارد استفاده از متریال ضد زنگ که هیچ نوع واکنشی در تماس با آب نداشته باشد ، باید در ساخت این نوع یخسازها رعایت شود. بدنه های استیل و همچنین abs از جمله متریال هایی می باشند که برای این منظور بکار گرفته می شوند.

 

یخساز حبه ای صنعتی

 این نوع یخسازهای صنعتی توانایی بالایی در تولید یخ حبه ای دارند و معمولا در هر شبانه روز بین ۱۰۰ کیلوگرم الی نیم تن یخ حبه ای بلوری و بهداشتی تولید میکنند. این یخسازهای حبه ای بیشتر برای مصارف صنعتی و در آشپزخانه ها و هتل های بزرگ بکار گرفته میشوند. همانند یخساز رستورانی این نوع یخسازها نیز به صورت کاملا خودکار یخ تولید میکنند. یخساز حبه ای صنعتی به آب لوله کشی وصل میشود و دستگاه در صورت کمبود یخ بصورت خودکار عملیات آبگیری را انجام میدهد. معمولا مخزن ذخیره یخ در این نوع یخسازها همیشه پر از یخ های حبه ای می باشد. ناگفته نماند که در صورت پر بودن مخزن ، یخساز در حالت آماده به کار قرار میگیرد. همانند سایر یخسازهای حبه ای استفاده از استیل در ساخت بدنه این نوع یخسازها الزامی میباشد تا یخ های تولیدی هیچ نوع آلودگی به خود جذب نکنند. در این نوع یخسازها با توجه به حجم تولید یخ توسط دستگاه ، برای خروج پساب های آب باقی مانده و خرده های یخ ، خروجی در دستگاه طراحی شده است که باقی مانده آب را از دستگاه خارج میکند. از این رو به هنگام تولید یخ در این نوع یخسازها امکان بهم چسبیدن یخ ها و ایجاد توده یخی بزرگ وجود ندارد.

یخساز خانگی و رستورانی

یخساز خانگی و رستورانی

یخسازهای حبه ای گروه صنعتی کولد میکر

گروه صنعتی کولد میکر با پیشینه ای درخشان در امر تولید تجهیزات سرمایشی امروزه یکی از بزرگترین تولید کنندگان و تأمین کنندگان انواع دستگاه یخساز حبه ای ، قالبی ، پولکی و پودری در کشور است. یخسازهای حبه ای این گروه در ظرفیت های مختلف و با بهره گیری از متریال با کیفیت طراحی و تولید میشوند. این گروه صنعتی یخساز خانگی در ظرفیت ۱۰ و ۱۵ کیلویی ، یخساز رستورانی درظرفیت ۴۰ و ۵۵ کیلویی و یخساز صنعتی در ظرفیت های ۲۰۰ الی ۵۰۰ کیلویی تولید میکند. فرایند تولید تمامی این تجهیزات بر اساس رعایت استانداردهای بهداشتی و مطابق با فناوری به روز و قطعات با دوام انجام میگیرد. این تجهیزات از ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش نیز بهره می برند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین خرید دستگاه یخساز با شماره ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ در ارتباط باشید.

حتماً بخوانید :   مخزن آبسردکن با تصفیه آب
دیدگاه ها