X
  دسته بندی ها: مقالات

یخساز صنعتی کوچک و ارزان

یخساز صنعتی

یخسازها در مدل های متفاوتی تولید و طراحی میشوند. برای مصارف صنعتی نیز نوعی از یخسازها به تولید میرسند که به یخسازهای قالبی معروفند. قالب این یخسازها بزرگ می باشد و یخ شکل گرفته در این قالبها حداقل ۲۵ کیلو گرم وزن و ۱ متر طول دارد. این نوع یخسازها نیز در دو نوع ثابت و سیار طراحی میشوند. به یخساز صنعتی بالای ۸۰۰ قالب ، کارخانه یخسازی ثابت و به زیر ۸۰۰ قالب ، یخساز صنعتی سیار گفته میشود. در این مقاله به معرفی یخساز صنعتی سیار پرداخته ایم. زیرا بیشتر افراد به دلیل محدودیت هایی همچون مکان دستگاه و … بیشتر به سمت یخساز صنعتی ارزان و کوچک می روند.

یخساز صنعتی ارزان و کوچک چیست؟

یخساز صنعتی ارزان و کوچک به یخسازی گفته می شود که یخ های قالبی قطور و سنگینی را تولید میکند. با توجه به تعداد قالب ها ، این یخسازها اندازه کوچکی دارند. بنابراین میتوان با این دستگاه ها یک خط تولیدی یخ صنعتی را به راه انداخت. در قدیم ، کارخانه های یخسازی ، نیاز به زمین وسیع و نیروی کار زیاد داشتند.

در حالی یخساز صنعتی ارزان و کوچک میتواند در یک فضای بسیار کوچکی قرار بگیرد. ظرفیت تولید یخ نیز در این یخسازها بالا است. بطوریکه در هر شبانه روز دو بار میتوان از قالب های آن یخ برداشت کرد. در ضمن این دستگاه ها نیاز به نیروی کار زیاد نداشته و حتی یک یا دو نفر نیز میتواند با آن کار کند. قالب های این یخسازها بسیار بهداشتی میباشند و میتوان برای مصارف خوراکی نیز یخ آنها را به فروش رساند.

نکات طلایی به هنگام خرید یخساز صنعتی کوچک و ارزان

همانند بیشتر محصولات ، بدون داشتن اطلاعات در مورد یک دستگاه نباید اقدام به خرید کرد. در زمینه خرید یک یخساز صنعتی ارزان و کوچک نیز حتما موارد زیر را در نظر بگیرید تا از خرید خود راضی باشید.

 1. بدنه این دستگاه باید در برابر پوسیدگی مقاوم باشد تا به یخ های تولید شده آلودگی منتقل نشود. بدنه های گالوانیزه ای ضخیم و پوشش خورده با رنگ کوره ای و لیزری برای این دستگاه ها بسیار مناسب میباشند.
 2. موتور این دستگاه ها باید از نوع سمی هرماتیک باشد. این نوع موتور ها برخلاف سایر موتورهای بکار رفته در دستگاه هایی همچون یخچال و … ، قابل تعمیر میباشند. همچنین قدرت و ماندگاری این نوع موتورها نیز زیاد است.
 3. پمپ چرخش آب شور در این دستگاه ها باید قوی باشد. پمپ های مجهز به الکتروموتور موتوژن در این زمینه عالی عمل میکنند.
 4. موتور دستگاه باید از غبار و قطرات آب در امان باشد. در دستگاه های با کیفیت از یک فیلتر برای اینکار استفاده میشود.
 5. جهت عدم یخ زدگی موتور و قطعات آن ، وجود هیت ایکسچنجر در این دستگاه ها الزامی است.
 6. یخساز صنعتی کوچک باید مجهز به کندانسور هوا خنک باشد.
 7. جهت جلوگیری از فشار نامتعادل ماده سیال داخل موتور ، این دستگاه باید دارای شیر خودکار باشد.
 8. روغن و مایع سیال داخل موتور باید با ابزارهایی دقیق اندازه گیری و کنترل شوند تا عملکرد دستگاه مختل نشود.
 9. عایق بندی باید در این دستگاه ها کامل باشد تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی شود و هم به دستگاه فشار اضافه وارد نگردد.
 10. تابلو برق این دستگاه باید از آن در برابر خطرات ناشی از اتصالات برق و ولتاژهای نامناسب محافظت کند.
 11. یخساز صنعتی را از یک تولید کننده معتبر خرید کنید.

خرید یخساز صنعتی ارزان و کوچک

بسیاری از افراد تصور میکنند که یخساز صنعتی نیاز به زمین بزرگ و کارگاه خاصی دارد. در حالی که امروزه نسل جدید این یخسازها بسیار کوچک و پربازده تر میباشند. از این رو برای کسانی که قصد راه اندازی خط تولید یخ صنعتی کوچک دارند ، پیشنهاد میشود این نوع یخسازها را خرید کنند. گروه صنعتی کولد میکر یکی از بزرگترین و قدیمی ترین سازندگان تجهیزات برودتی در داخل کشور است. این گروه با ۲۶ سال تبحر و تجربه در عرصه تولید تجهیزات صنعتی ، بهترین و با کیفیت ترین یخسازهای صنعتی و قالبی را به تولید میرساند. لایه های ایمنی تعبیه شده در این یخسازها ، از آن در برابر خطرات احتمالی جلوگیری میکند. این یخسازها دارای قطعات عالی میباشند و تمامی موارد ذکر شده در بالا در ساخت آنها به خوبی رعایت شده است. یخساز صنعتی کولد میکر دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش میباشد.

اگر سؤالی در این زمینه دارید و نیاز به مشاوره داشتید با شماره ۰۹۱۴۴۴۷۳۹۲۴ تماس بگیرید.

امین :