X
    دسته بندی ها: وبلاگ

یخچال و فریزر بدون برفک چگونه کار می کند؟

يخچال

یخچال و فریزر بدون برفک چگونه کار می کند؟

یخچال و فریزر بدون برفک : اگر شما یک یخچال قدیمی یا یکی از یخچال و فریزر های کوچک خوابگاهی دارید شما همه چیز را درباره ی برفک هایی که در اطراف کویل که فریزر را سرد نگه می دارد موجود است رامی دانید.اگر شما به مدت طولانی به درست شدن برفک اجازه دهید آن می تواند به اندازه ی ۶ اینچی ضخیم شود و در نهایت فضایی برای قراردادن چیزی در فریزر شما نخواهد بود.

یخچال و فریزر بدون برفک

تشکیل برفک زمانی رخ می دهد که بخار آب کویل های سرد را گرم می کندوبخار آب متراکم تبدیل به آب مایع می شود. قطره های آب روی لیوان چای سرد در یک روز تابستانی را تصور کنید – این یک مثال از بخار آب در هوای متراکم است.همین اتفاق بر روی کویل های فریزر سرد می افتد به جز زمانیکه آب متراکم روی کویل بلافاصله متوقف شود.

یخچال و فریزر بدون برفک دارای ۳ بخش اصلی است :

تایمر
کویل گرمایشی
سنسور دما

هر۶ ساعت یا بیشتر ،تایمر در کویل گرمایشی می چرخد. کویل گرمایشی در میان کویل فریزر می پیچد.سیستم گرمایش یخ های روی کویل را ذوب می کند و زمانی که تمام یخ ها ذوب شدند سنسور دما افزایش دمای حرارت بالا ۳۲ درجه ی فارنهایت (۰ درجه ی سانتی گراد ) را حس می کند و سیستم گرمایش را خاموش می کند.

گرمایش کویل ها هر ۶ ساعت انرژی را می گیرد و همچنین مواد غذایی را از طریق تغییرات دما می چرخاند. اکثر فریزر های دارای قفسه های بزرگ یخ به همین دلیل آب کننده ی یخ دستی نیازمندند که در عوض باعث طول عمر مواد غذایی بیشتر می شود و همچنین فریزر از قدرت کمتری استفاده می کند.

در همه یخساز ها از  کمپرسور های مخصوص  استفاده می شود . کمپرسور های یخچال  با گاز فریون کار می کنند که در مقاله <کمپرسور یخساز > به انواع کمپرسور ها و نکات مرتبط با آن اشاره شده است .

امین :