۸ مزیت در نوشیدن آب سرد

فواید آب سرد برای بدن
نویسنده FR تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۷ دسته مقالات وبلاگ

۸ مزیت در نوشیدن آب سرد

در این مقاله که بوسیله سایت کولد میکر نگارش شده به ۸ مورد از فواید آّب سرد خوا‌هیم پرداخت آنچه که درین مقاله خواهید خواند به شرح ذیل است :

فواید آب سرد برای بدن

فواید آب سرد برای درخشش پوست

فواید آب سرد برای بیضه ها ( معاش جنسی )

آب سرد

آب سردب یخ

اشخاص دارای شهرت نظیر تیلور سویفت یا این که تام کروز گاهاً سطل آب سرد بر روی سرشان می ریزند

تن درستی و زیبایی حاصل از آب خنک بی پایان و شگفت انگیز می‌باشد .

 

از کجا بدانیم آبسرد اثر گذار است ؟

اولاً , دیوید بکهام مدام با آب سرد خودش را تر میکرد , همه می‌دانیم که بکهام قشنگ و تندرست است و ممکن نیست کسی در این زمینه تردید نماید . اما دوماً , بطور معمولی طبق تحقیقات انجام شده آب سرد برای شما یه صورت مثبت اثر گذار است .

 

چرا آب سرد برای ما مطلوب است ؟

آب سرد کالری می سوزاند …

در شرایطی‌که ناگهانی ذیل دوش آب سرد بروید , فوراً بدنتان فعالیت دارد تا دما را به وضعیت نرمال بازگرداند . اما بدن درین هنگام چکار می کند؟ درین هنگام متابولیسم بدنتان تا ۵۵۰ درصد بیشتر از بدن در شرایط استراحت می شود و در‌این حالت بدن به میزان فراوان کالری می سوزاند .

نوشیدن آب سرد نیز دقیقاً همان تاثیر را داراست , پس در‌صورتی‌که نمی‌خواهید زیر دوش آب سرد بروید , دست‌کم نوشیدنش را امتحان کنید و بعد از دیدن تاثیرات میتوانید دوش آب سرد را نیز تست نمایید.

 

۸ بهره نوشیدن آب سرد

آب سرد سبب درخشش پوست تان می شود…

آب گرم منجر به کم آب شدن چربی ضروری پوستتان می شود , البته آب سرد سبب نتیجه عکس می شود. آب سرد همینطور سبب ساخت یک درخشش تندرست در پوستتان می شود . این عمل با تحریک کردن خون ( بوسیله آب سرد ) برای جنبش کردن به سوی پوستتان انجام می پذیرد.

برعکس باور های همگانی , آب سرد منجر به تنگ شدن منافذ پوستتان نمیشود به دلیل آن که ‌این مورد ها مرتبط با ژنتیک اشخاص است .

 

تولید مو های درخشان …

سرد منجر شده پوشش های مو صاف و قابل انعطاف شده و درخشان شود .

 

آب سرد منجر بیدار شدن و سرحال شدن می شود …

راز فرو بردن سر در آب سرد چیست؟ آب سرد سبب ساز فعال شدن حسگر های تحت پوست شما می شود , که سبب ساز بالا رفتن ضربان قلب شده و سبب ساز ترشح کمی آدرنالین می شود که یک احساس هراس عالی و احساس زنده بودن به شما می‌دهد .

حتماً بخوانید :   تولید آب سرد کن

 

آب سرد شما‌را شادمان می نماید

پژوهشگران روان شناسی در لندن به طور علمی اثبات کرده اند که نوشیدن کمی آب سرد سبب خوشحالی اشخاص می شود , در مورد چیز های سرد صحبت میکنیم به طور مثال بستنی قیفی سبب برانگیخته شدن بخش جلویی قشر مغز ( بخش لذت ) می شود . البته بستنی قیفی سبب خوشحالی شما می شود و مطمئنم آب سرد هم این خصوصیت را دارااست . حال بسته به نوع علاقه شما میتوانید بستنی بخورید یا آب سرد

 

آب سرد منجر التیام درد می شود

آدرنالین صرفا منجر خوشحالی شما می شود و سبب می شود تا شما درد را احساس نکنید ; نکته هوشمندانه , آب سرد سبب می شود مغز مشغول درک سردی آب شود و درد را فراموش نماید . اثر این کار می‌تواند تا زمان بیشتری بماند ; ورزشکاران آقا و خانوم بعداز مسابقات در وان آب سرد و یخ می نشینند . آب سرد و یخ در این حالت باعث راه افتادن خون در رگ ها و عضله ها میشود . آب یخ سبب می شود خون تازه وارد عضله ها شود , خونی که اسید لاکتیک کمتر داراست .

 

مطابق گفته های فردریش اهل بریتانیا : “ جواب های ارگانیک تن به پرش لحظه ای به آب سرد منجر می شود رگ ها و شریان های تن تنگ شوند . ” نظیر به کارگیری از یک بسته یخ , این فعالیت از کبودی , التهاب , جراحت های بافتی و پیچ خوردگی جلوگیری می نماید .

 

آب سرد سیستم امنیت شما‌را بالا می‌برد …

سال پیش , یک تحقیق در آلمان اثبات کرد افرادی که با آب سرد دوش میگیرند در مقابل اشخاصی که با آب گرم دوش میگیرند قابلیت آنفولانزا کمتری دارا‌هستند . چرا ؟

زیرا استرس ساخت شده بوسیله آب سرد سبب می شود سیستم امنیت تن شما به طور خودکار یک کار ضعیف را به طور مداوم شروع نماید و در نتیجه امنیت بدن شما بیشتر خواهد بود در این شرایط

یک تئوری به وسیله یکی‌از پژوهشگران مرزوبوم آنالیز اینگونه ابلاغ شد : اشخاصی که سه بار در هفته با آب سرد دوش می‌گیرند گلبول های سپید بیشتری دارا‌هستند ( به عبارتی گلبول هایی که با عفونتها جنگ می نمایند )

 

معاش جنسی …

بودن در آب سرد سبب می شود میزان هورمون های جنسی تستوسترون و استروژن شما ارتقاء یابد . همینطور آّب سرد قدمت موثر اسپرم های موجود در بیضه ها را ارتقاء می دهد و برعکس هر چه قدر محیط بیضه ها گرم خیس باشد برعکس خواهد بود

دیدگاه ها