۸ مزیت در نوشیدن آب سرد

فواید آب سرد برای بدن
نویسنده FR تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۷ دسته مقالات وبلاگ

۸ مزیت در نوشیدن آب سرد

در این مقاله که بوسیله سایت کولد میکر نگارش شده به ۸ مورد از فواید آّب سرد خوا‌هیم پرداخت آنچه که درین مقاله خواهید خواند به شرح ذیل است :

فواید آب سرد برای بدن

فواید آب سرد برای درخشش پوست

فواید آب سرد برای بیضه ها ( معاش جنسی )

آب سرد

آب سردب یخ

اشخاص دارای شهرت نظیر تیلور سویفت یا این که تام کروز گاهاً سطل آب سرد بر روی سرشان می ریزند

تن درستی و زیبایی حاصل از آب خنک بی پایان و شگفت انگیز می‌باشد .

 

از کجا بدانیم آبسرد اثر گذار است ؟

اولاً , دیوید بکهام مدام با آب سرد خودش را تر میکرد , همه می‌دانیم که بکهام قشنگ و تندرست است و ممکن نیست کسی در این زمینه تردید نماید . اما دوماً , بطور معمولی طبق تحقیقات انجام شده آب سرد برای شما یه صورت مثبت اثر گذار است .

 

چرا آب سرد برای ما مطلوب است ؟

آب سرد کالری می سوزاند …

در شرایطی‌که ناگهانی ذیل دوش آب سرد بروید , فوراً بدنتان فعالیت دارد تا دما را به وضعیت نرمال بازگرداند . اما بدن درین هنگام چکار می کند؟ درین هنگام متابولیسم بدنتان تا ۵۵۰ درصد بیشتر از بدن در شرایط استراحت می شود و در‌این حالت بدن به میزان فراوان کالری می سوزاند .

نوشیدن آب سرد نیز دقیقاً همان تاثیر را داراست , پس در‌صورتی‌که نمی‌خواهید زیر دوش آب سرد بروید , دست‌کم نوشیدنش را امتحان کنید و بعد از دیدن تاثیرات میتوانید دوش آب سرد را نیز تست نمایید.

 

۸ بهره نوشیدن آب سرد

آب سرد سبب درخشش پوست تان می شود…

حتماً بخوانید :   تعمیر یخساز یخچال

آب گرم منجر به کم آب شدن چربی ضروری پوستتان می شود , البته آب سرد سبب نتیجه عکس می شود. آب سرد همینطور سبب ساخت یک درخشش تندرست در پوستتان می شود . این عمل با تحریک کردن خون ( بوسیله آب سرد ) برای جنبش کردن به سوی پوستتان انجام می پذیرد.

برعکس باور های همگانی , آب سرد منجر به تنگ شدن منافذ پوستتان نمیشود به دلیل آن که ‌این مورد ها مرتبط با ژنتیک اشخاص است .

 

تولید مو های درخشان …

سرد منجر شده پوشش های مو صاف و قابل انعطاف شده و درخشان شود .

 

آب سرد منجر بیدار شدن و سرحال شدن می شود …

راز فرو بردن سر در آب سرد چیست؟ آب سرد سبب ساز فعال شدن حسگر های تحت پوست شما می شود , که سبب ساز بالا رفتن ضربان قلب شده و سبب ساز ترشح کمی آدرنالین می شود که یک احساس هراس عالی و احساس زنده بودن به شما می‌دهد .

 

آب سرد شما‌را شادمان می نماید

پژوهشگران روان شناسی در لندن به طور علمی اثبات کرده اند که نوشیدن کمی آب سرد سبب خوشحالی اشخاص می شود , در مورد چیز های سرد صحبت میکنیم به طور مثال بستنی قیفی سبب برانگیخته شدن بخش جلویی قشر مغز ( بخش لذت ) می شود . البته بستنی قیفی سبب خوشحالی شما می شود و مطمئنم آب سرد هم این خصوصیت را دارااست . حال بسته به نوع علاقه شما میتوانید بستنی بخورید یا آب سرد

 

آب سرد منجر التیام درد می شود

آدرنالین صرفا منجر خوشحالی شما می شود و سبب می شود تا شما درد را احساس نکنید ; نکته هوشمندانه , آب سرد سبب می شود مغز مشغول درک سردی آب شود و درد را فراموش نماید . اثر این کار می‌تواند تا زمان بیشتری بماند ; ورزشکاران آقا و خانوم بعداز مسابقات در وان آب سرد و یخ می نشینند . آب سرد و یخ در این حالت باعث راه افتادن خون در رگ ها و عضله ها میشود . آب یخ سبب می شود خون تازه وارد عضله ها شود , خونی که اسید لاکتیک کمتر داراست .

حتماً بخوانید :   چه چیزی آب یخ زده را شگفت انگیز می کند؟

 

مطابق گفته های فردریش اهل بریتانیا : “ جواب های ارگانیک تن به پرش لحظه ای به آب سرد منجر می شود رگ ها و شریان های تن تنگ شوند . ” نظیر به کارگیری از یک بسته یخ , این فعالیت از کبودی , التهاب , جراحت های بافتی و پیچ خوردگی جلوگیری می نماید .

 

آب سرد سیستم امنیت شما‌را بالا می‌برد …

سال پیش , یک تحقیق در آلمان اثبات کرد افرادی که با آب سرد دوش میگیرند در مقابل اشخاصی که با آب گرم دوش میگیرند قابلیت آنفولانزا کمتری دارا‌هستند . چرا ؟

زیرا استرس ساخت شده بوسیله آب سرد سبب می شود سیستم امنیت تن شما به طور خودکار یک کار ضعیف را به طور مداوم شروع نماید و در نتیجه امنیت بدن شما بیشتر خواهد بود در این شرایط

یک تئوری به وسیله یکی‌از پژوهشگران مرزوبوم آنالیز اینگونه ابلاغ شد : اشخاصی که سه بار در هفته با آب سرد دوش می‌گیرند گلبول های سپید بیشتری دارا‌هستند ( به عبارتی گلبول هایی که با عفونتها جنگ می نمایند )

 

معاش جنسی …

بودن در آب سرد سبب می شود میزان هورمون های جنسی تستوسترون و استروژن شما ارتقاء یابد . همینطور آّب سرد قدمت موثر اسپرم های موجود در بیضه ها را ارتقاء می دهد و برعکس هر چه قدر محیط بیضه ها گرم خیس باشد برعکس خواهد بود

دیدگاه ها