کاربرد یخ و یخ سازها در زندگی روزمره

کاربرد یخ در زندگی روزمره
نویسنده FR تاریخ مهر ۱۶, ۱۳۹۷ دسته مقالات وبلاگ

کاربرد یخ و یخ سازها در زندگی روزمره

کاربرد یخ و یخ سازها در رستورانها، کافی شاپ ها و فست فودها

کاربرد یخ در رفع مشکلات روزمره که هر کسی را می تواند تحت الشعاع قرار دهد

ما در زندگی روز مره خود می توانیم از یخ استفاده های زیادی بکنیم . در این مقاله کوتاه به کاربرد یخ و یخسازها پرداخته ایم که دعوت می کنم آن را مورد مطالعه قرار دهید. در روزهای گرم تابستان برای بدست آوردن یخ لازم است از یخساز ها که دستگاههای مجهزی هستند استفاده کنید چرا که خوردن یک نوشیدنی خنک در روزها و شبهای گرم تابستان مطلوب ترین چیزی است که از آن لذت خواهیم برد. شاید به این فکر می کنید که یخچالهای خانگی ما برای برآورد این لذت خاص کفایت می کند ولی آیا می دانستید که اگر آبی که برای یخ زدن در فریزر می گذارید اگر در کف آن بریزد باعث برفک فریزرتان می شود؟

حتی بعضی وقتها دیده شده است که خانمها در داخل فریزر گوشت و مواد مصرفی مثل سبزیجات نگه می دارند ولی می دانید که وقتی آنها یخ می زنند ممکن است طعم و بوی خود را از دست بدهند؟

جالب است بدانید که از یخ فقط برای مصارف خوراکی استفاده نمی کنند بلکه در مصارف صنعتی و نیز در رستورانها ، کافی شاپ ها، و فست فود ها کاربردهای زیادی دارند.

موارد کاربرد یخ سازها

ظرفیت و ابعاد یخسازهای خانگی ۱۰ کیلو گرم است. مثل یخسازهای خانگی متعلق به کمپانی aztech ساخت کشور ترکیه که می تواند درزمان کمتر از ۱۰ دقیقه، یخ های حبه ای تولید کند. فقط کافیه داخل مخزن آن، آب بریزید و دستگاه را به پریز برق وصل کنید مشاهده خواهید کرد که دستگاه به صورت خودکار دقیقه آب را به یخ های کوچک حبه ای تبدیل خواهد کرد.

کاربردهای یخ های تولید شده با استفاده از یخسازهای کوچک خانگی

گیاهان راویز را با چند تکه یخ آبیاری کنید

اگر قصد مسافرت چند روزه دارید و یا فراموش می کنید به گیاهان خانگی خود مثل راویز آب دهید ، فقط کافیه چند حبه یخ داخل گلدانها بیندازید . با گذشت زمان یخ ها آب می شوند و گیاهان تشنه شما را سیراب خواهند کرد حتی آب درخت کریمس تان را با چند تکه یخ تامین کنید.

حتماً بخوانید :   یخساز صنعتی کوچک و ارزان

یخ از تاول زدن جلوگیری می کند

اگر قسمت های مختلف بدنتان سوخته و ممکن است با تاول زدن صحنه ناخوشایندی بر روی پوست تان ایجاد کند، برای جلوگیری از اینکار از یخ های تکه ای استفاده کنید.

با استفاده از یخ آدامس را از روی لباس خود جدا کنید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد ، روی لباس مورد دلخواه تان آدامس چسبیده باشد ولی براحتی کنده نمی شود . یک تکه یخ بردارید و روی آدامس بگذارید تا منجمد شود سپس آن را از روی لباس به راحتی جدا کنید.

در این مقاله به کاربردهای دیگر یخ ساز های خانگی می پردازیم

یخ ساز ها در رستورانها چه کاربری دارند؟

متعلق به کمپانی aztech که در کشور ترکیه ساخته شده است و توسط گروه اسکندی به بازار ارائه می شود. از این نوع یخ سازها در رستوران ها، برای تهیه و نگهداری از نوشیدنی های خنک و گوارا استفاده می کنند.

در فست فود ها و کافی شاپ ها چه کاربردی دارند؟

در فصل های گرم تابستان و با تهیه یخ از این نوع یخسازها رضایت خاطر مشتریان خود را با نوشیدنی ها خنک جلب خواهید کنید و به تعداد آنها بیفزایید. نا گفته نماند که از این نوع یخ سازها، می توانید برای راه اندازی مهمانی های بزرگ و کوچک خود استفاده کنید.

هشدار:

 زمانی که ناشتا هستید، خوردن یک لیوان آب یخ ، بدن شما را شاداب و سرحال می کند اما ، فراموش نکنید که نوشیدن بیش از اندازه آب خنک ممکن است شما را دچار سردرد کند و باعث افزایش چربی در بدنتان شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با فواید و کاربرد یخ و یخ سازهای کوچک خانگی آشنا کنیم . مسائل مختلفی در طول روز اتفاق می افتد که زندگی کاری و روزمره ما را تحت تاثیر قرار می دهد که در کمال ناباوری، چند تکه یخ که یخ سازهای کوچکی آن را درست می کنند به کمک ما می آیند و با یک فکر و ایده خلاقانه می توانیم آنها را رفع و رجوع کنیم.

دیدگاه ها